×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

No amata atstādina NVA direktori

Foto - LETAFoto - LETA

Vakar Labklājības ministrija (LM) pēkšņi paziņoja par Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktores Baibas Paševicas (attēlā)atstādināšanu no amata uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku.


Labklājības ministre Ilze Viņķele: “Lietas būtība ir šāda: jau pagājušā gada nogalē no aģentūras darbiniekiem saņēmām informāciju, ka NVA ir plānots algu samazinājums. Pieprasījām informāciju NVA vadītājai, bet diemžēl pretī saņēmām dokumentus, kas īsti neļāva spriest, kādēļ tiek plānots algu samazinājums. Atkārtoti pieprasot ziņas, uzzinājām, ka tiek plānota algu izlīdzināšana. Tas nozīmēja – ir sagatavoti darba līguma grozījumi vairāk nekā 300 darbiniekiem, paredzot algu samazinājumu. Vienīgie, kas tika pasargāti no samazinājuma, bija pārvaldes darbinieki.”

LM Finanšu un attīstības departaments, veicot finanšu analīzi, noskaidrojis, ka šogad darbinieku atalgojumam, pēc aptuvenām aplēsēm, būtu pietrūcis apmēram 188 tūkstoši latu. Direktore nav spējusi paskaidrot, kā šis iespējamais deficīts tiktu segts, tāpēc LM apstākļu noskaidrošanai ierosināja diciplinārlietu. Tās laikā no amata atstādināta NVA direktore Baiba Paševica, saglabājot viņai darba algu.

LM juriskonsults Māris Knoks: “Šobrīd aģentūrā tiek veikts audits, lai gūtu skaidrību, cik tad liels ir iztrūkums NVA budžetā un kādi soļi sperami, lai to likvidētu. Tieši iestādes vadītājs ir atbildīgs par finanšu plānošanu atbilstoši piešķirtajam budžetam.”

 

Šā gada oktobrī aģentūrai būtu pietrūcis naudas darbinieku algām. Tomēr arī pērn aģentūrai darbinieku atalgojumam piešķirtais budžets bijis 2,399 miljoni latu. I. Viņķele stāsta, ka viņai nav saprotams, kāpēc šogad jāsamazina algas, ja pagājušajā gadā ar tādu pašu finansējumu algas tika maksātas pašreizējā apmērā.

 

Uz jautājumu, vai lielā summa izkrāpta vai izsaimniekota, saņemām noraidošu atbildi. Taču skaidrība nerodas, kas tad īsti NVA noticis, kur palikuši mistiskie 188 tūkstoši latu.

Ministre ir pārliecināta, ka situācijā, kad ekonomiskie rādītāji valstī uzlabojas, valsts pārvaldes darbiniekiem esot pamats cerēt uz stabilitāti atalgojumā, pat uz nelielu pieaugumu. Turpretī NVA reizē ar valdības paziņojumu, ka krīze ir pārvarēta, tiek iecerēts algu samazinājums. Tam nav loģikas. Algas aģentūrā jau tika samazinātas 2009. un 2010. gadā, dažos gadījumos arī 2011. gadā, bet šogad tādai rīcībai neesot nekāda pamata.

NVA preses sekretāre Iveta Kancēna jau pēc preses konferences man stāsta, ka pērn ar to pašu finansējumu aģentūra izdzīvojusi tāpēc vien, ka visi darbinieki devušies piecu dienu bezalgas atvaļinājumā. Tāpat par 3% samazinātas darba algas. “Man, kas viena audzinu trīs bērnus, nepavisam nebija vēlēšanās doties bezalgas atvaļinājumā. Citi ņēma divas, trīs bezalgas brīvdienas. Bet citas izejas nebija. Arī algu man samazināja par 3%.”

Ministrija sola, ka mēneša laikā tiks noskaidrots, kā aģentūrā notikusi finanšu plānošana un vadība un kāda būs tās turpmākā rīcība.

 

Uzziņa

Ko paredzēja plānotā algu reforma NVA

Algas samazinājums NVA skartu 350 darbiniekus.

NVA vidējā alga – 394,65 lati.

Dažiem darbiniekiem paredzēts simbolisks algas palielinājums – vidēji 8 lati.

Algas tiktu samazinātas par apmēram 20 latiem.

Kāda filiāles vadītāja saņemtu par 200 latiem mazāk nekā pašlaik.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+