Latvijā
Novados

No amata vēlas gāzt Jēkabpils mēru Ragaini0


Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis
Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis
FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Astoņi Jēkabpils deputāti, pārmetot domes priekšsēdētājam bezdarbību saistībā ar plānoto pašvaldību reformu un nespēju komunicēt, pieprasījuši sasaukt ārkārtas domes sēdi mēra Raivja Ragaiņa (LZP) atbrīvošanai no amata, noskaidroja aģentūra LETA.

Ar mēra darbu nav apmierināti Jēkabpils reģionālās partijas pārstāvji, tostarp bijušais domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs, nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, Latgales partijas, partijas “KPV LV” deputāti, no “Saskaņas” ievēlētais Broņislavs Ivanovskis un Ragaiņa vietnieks Aivars Kraps (GKML).

Domes ārkārtas sēde par priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata un jauna priekšsēdētāja ievēlēšanu sasaukta 30.aprīlī plkst.16.

“Šo divu gadu laikā es neredzēju, kādā virzienā mēs ejam, kā pašvaldība attīstās. Bet domes priekšsēdētāja uzdevums ir parādīt vīziju,” aģentūrai LETA pārmaiņu nepieciešamību pamatoja Kraps.

Tāpat vietnieks, kurš amatā stājies tikai pērnā gada oktobrī, priekšsēdētājam pārmet bezdarbību saistībā ar gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu, jo, viņaprāt, mēram būtu aktīvi jākomunicē ar tuvējām pašvaldībām par iespējamo apvienošanos, uzrunājot arī Līvānu, Pļaviņu, Neretas novadus. Taču Ragainis, pēc Krapa teiktā “nedara neko”.

Arī komunikācija ar padotajiem iztrūkst, domē nav izveidota spēcīga komanda, kas strādātu vienam mērķim, uzskata deputāts, kurš daļu argumentu, kas neesot publiskojami, gatavojas pateikt mēram personīgi.

Pēc pašvaldību vēlēšanām 2017.gadā balsojumam uz priekšsēdētāja amatu tika izvirzīti Ragainis un Salcevičs, bet Salcevičs savu kandidatūru neuzturēja, tāpēc balsojums notika par vienu kandidātu. Ragaini amatā atbalstīja 11 deputāti, bet divi – Nikolajs Anuškevičs (Latgales partija) un Māris Dimants (Jēkabpils reģionālā partija) – bija pret.

Ragainis aģentūrai LETA iepriekš apliecināja, ka Latvijas Zaļā partija Jēkabpilī apvienojusies koalīcijā ar vēl četriem domē ievēlētajiem politiskajiem spēkiem – “Saskaņu”, Latvijas zemnieku savienību, Latvijas reģionu apvienību un “KPV LV”, turklāt balsojumā par mēra amatu jaunajai koalīcijai esot garantēta arī astotā balss.

LA.lv