Mobilā versija
+2.1°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
1. decembris, 2015
Drukāt

No Andreja Rumjanceva atvadoties

Rumjancevs_8

Viņš paliks mūsu atmiņā kā īsts romantiskais varonis, kura dejojuma cildenā, mierīgā maniere atbilda baleta aristokrātu tradīcijām. 1980. gadā Andrejs Rumjancevs absolvēja Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu. No 1980. līdz 2005. gadam viņš bija Latvijas Nacionālā baleta solists, pārliecinoši dejojot visu baleta repertuāru no klasikas līdz mūsdienu dejas izrādēm. Spānis “Bolero”, Sindbads un Putns Ruhs “Tūkstoš un vienā naktī”, Berendo “Kam skanēs zvans”, Zigfrīds “Gul­bju ezerā”, Toreadors “Karmenā”, Princis Riekstkodis un Štālbauma kungs “Riekstkodī”, Klaidonis “Brīnišķīgajā mandarīnā”, Konrāds “Korsārā”, Ļaunais gars “Gernikā”, Princis “Pelnrušķītē”, Alberts “Žizelē”… Šis ir vien daļējs viņa spožāko lomu pārskaitījums. Dejotājs bija Malikas Sabirovas starptautiskā konkursa diplomands (1991. g.) un 6. Osakas starptautiskā baleta festivāla diplomands (1991. g.). No 2004. līdz 2008. gadam viņš strādāja par klasiskās dejas pedagogu Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā.

Atvadīšanās no māk­slinieka notiks piektdien, 4. decembrī, no plkst. 14.30 līdz 15.30 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē.

Pievienot komentāru

Aktiera acis pasaka vairāk nekā vārdi. Baibai Indriksonei – 85 (1)Lai gan populārajai teātra un kino aktrisei Baibai Indriksonei 22. februārī jau paliks 85 gadi, viņa joprojām trijos teātros spēlē izrādēs un jūtas labi.
Draugiem Facebook Twitter Google+