Foto – Juris Kalniņš

No Anglijas līdz Dienvidāfrikai
 0

Latvijas izlases futbolistiem ārzemēs savu klubu komandās ir dažādas sekmes – vieni spēlē daudz un labi, bet citiem jācīnās par laukumā aizvadāmajām minūtēm.

Notriektā tautumeita 6

Mūsu labākie futbolisti pēc nepilnām divām nedēļām pulcēsies pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm pret Slovākijas un Lihtenšteinas valstsvienībām. Izlases galvenajam trenerim Aleksandram Starkovam par dažām pozīcijām laukumā galva nesāp. Vārtsarga Andra Vaņina komanda “Sion” Šveices čempionātā pēc diviem zaudējumiem atgriezās uz uzvaras takas – 2:1 savā laukumā pret “Thun”. Latviešu vārtsargs katrā no deviņām šīs sezonas spēlēm savā cietoksnī aizvadījis visas 90 minūtes, bet komanda turnīra tabulā ieņem trešo vietu.

Aizsargiem tik rožaini neklājas. Kaspars Gorkšs turpina spēlēt sākuma sastāvā Anglijas premjerlīgas debitantu komandā “Reading”, kas pēc neveiksmes pret “West Bromwich Albion” (0:1) atrodas pēdējā vietā. Turpretim Azerbaidžānā pie teikšanas komandā “Baku” joprojām netiek ne aizsargs Deniss Ivanovs, ne uzbrucējs Māris Verpakovskis. Pēc atgriešanās no Latvijas izlases spēlēm pret gruzīniem un bosniešiem vietu Azerbaidžānas čempionāta līdervienības “AZAL” sākumsastāvā zaudējis Oskars Kļava. Bet Ritus Krjauklis piedalījies tikai vienā Dienvidāfrikas Republikas čempionāta mačā, kurā “Golden Arrows” uzvarēja “Mamelodi Sundowns” (1:0).

Mūsu labākais pussargs Aleksandrs Cauņa ir nozīmīgs vīrs Maskavas “CSKA” panākumos. Uzvarētajā mačā Ņižņijnovgorodā pret “Volga” (3:2) viņš laukumā bija 78 minūtes, bet komanda ir čempionāta līdervienība. Artūrs Zjuzins aizvadījis gandrīz divas pilnas spēles Kaļiņingradas “Baltika” rindās Krievijas pirmajā līgā (2:0 pret “Šiņņik” un 0:2 pret “Ural”), turpretī viņa komandas biedrs Aleksejs Višņakovs pirmajā mačā laukumā nāca uz maiņu pēc pārtraukuma, bet otrajā tika nomainīts 60. minūtē. Ivans Lukjanovs izlaida Zaporožjes “Metallurg” iepriekšējo spēli Ukrainas čempionātā, taču aktīvi darbojās visas 90 minūtes Ukrainas kausa izcīņas sešpadsmitdaļfinālā pret pirmās līgas līderiem “UkrAgroKom” futbolistiem (1:1, 4:5 pēcspēles 11 metru sitienos).

Vācijas bundeslīgā Dortmundes “Borussia” 31 nezaudētās spēles sēriju pārtrauca Artjoma Rudņeva komanda “Hamburger SV”, svinot pirmo uzvaru šosezon aizvadītajās četrās spēlēs (3:2). Latvijas izlases uzbrucējs laukumā bija līdz 77. minūtei. Rudņevam pagaidām nav izdevies gūt vārtus savai jaunajai komandai.

Edgars Gauračs nāca uz maiņu otrajā puslaikā divās Maskavas “Torpedo” spēlēs Krievijas pirmajā līgā (0:0 pret “Volgar” un 1:1 pret “Salut”). Šosezon deviņos mačos viņš guvis vienus vārtus.