No Atēnām ar zaudējumu 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase sestdien Atēnu piepilsētā Marusi 2012. gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra spēlē ar 49:63 zaudēja mājiniecēm Grieķijas basketbolistēm, sarežģījot izredzes tikt pie vienas no divām ceļazīmēm uz finālturnīru, informē sacensību rīkotāji.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 30

Latvijas izlases rindās rezultatīvākā ar 11 punktiem bija Zane Tamane, kura izcīnīja arī desmit atlēkušās bumbas zem groziem. Aijas Putniņs un Ievas Krastiņas rēķinā bija pa septiņiem punktiem. Mājiniecēm rezultatīvākā ar 13 punktiem bija Aikaterina Sotiriu.

Pirmajā ceturtdaļā risinājās līdzīga cīņa un tās beigās mājiniecēm bija divu punktu pārsvars – 13:11, taču otrajā ceturtdaļā viņas Latvijas izlasei ļāva gūt tikai deviņus punktus un atpūtā ejot grieķietes atradās vadībā ar 34:20. Arī pēc pārtraukuma labāk darbojās mājinieces (52:35), un tikai pēdējā ceturtdaļā Latvijas izlasei izdevās samazināt atstarpi.

Tā kā abu komandu pirmajā spēlē Rīgā Latvijas izlase uzvarēja ar 63:46, tad gadījumā ja turnīra noslēgumā abām komandām būs vienāds punktu skaits, savstarpējās spēlēs priekšrocība būs Latvijai.

Turnīra tabulā Latvijai ir četras uzvaras septiņās spēlēs, bet Grieķija guva ceturto panākumu sešos mačos. Itālijai ir četras uzvaras piecās spēlēs un sestdien viņas tiekas ar grupas pastarītēm Luksemburgu. Vēl vienai grupas komandai Somijai ir trīs uzvaras sešos mačos.

Pēdējo spēli kvalifikācijā Aigara Neripa vadītā izlase aizvadīs trešdien Rīgā pret Somiju, un tikai uzvara tajā saglabās komandai izredzes tikt pie ceļazīmes uz finālturnīru Francijā, kuru iegūs grupas divas labākās komandas.