×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. janvāris, 2012
Drukāt

No Atēnu Nacionālās galerijas nozog Pikaso darbu

Foto - AFPFoto - AFP

Naktī no svētdienas uz pirmdienu no Atēnu Nacionālās galerijas nozagti divi mākslas darbi, no kuriem viens ir Pablo Pikaso darbs.

Kā policijai atklāja muzeja sargs, signalizācija nostrādāja īsi pirms plkst.5 no rīta. Pēc tam viņš neskaidri redzēja kādu cilvēku, kas skrēja ārā no ēkas. Vietējie mediji ziņo, ka zaglis acīmredzot centās paņemt arī trešo gleznu, taču steigā nepaspēja izgriezt to no rāmja. Sākotnējā izmeklēšanā atklājies, ka noziedznieks iekļuvis muzeja ēkā pa balkonu. Domājams, nozagto mākslas darbu vērtība ir ļoti liela. Saskaņā ar Atēnu Nacionālās galerijas kataloga informāciju, muzejā ir tikai viens Pikaso darbs – 1935. gada glezna “Sievietes galva”. Katalogā norādīts, ka muzejam to uzdāvināja pats mākslinieks.

Noziegums noticis izstādes “Unknown Treasures” pēdējā dienā. Izstādē bija skatāmi arī Dīrera un Rembranta gravīras un oforti. Galerijas pastāvīgajā ekspozīcijā ir plaša postbizantijas grieķu māksla, kā arī neliela Renesanses mākslinieku darbu kolekcija un dažas El Greko gleznas. Bija plānots, ka pēc izstādes noslēguma uz laiku tiks slēgta arī galerija telpu renovācijai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+