×
Mobilā versija
-6.7°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Ceturtdiena, 22. februāris, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Senās zīmes iederas vismodernākajā dizainā. Saruna ar pērļotāju Unu Valteri (2)

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

Dzīve pati taisa trakus meistarstiķus. Piemēram, no baņķiera cilvēku pārtaisa par rotu dizaineru, kura darbi iekļauti Latvijas Institūta krājumā “Senās zīmes mūsdienu dizainā”.

Ģenētiskais kods

Rotu dizaineres Unas Valteres ģimenes sievietes ir lielas rokdarbnieces. Tas dzimtu glābis vairākkārt. Vecvecmammai, mūkot no revolūcijas Pēterburgā, grozs ar rokdarbiem palīdzēja piekukuļot ganu un izglābties, ģērbtai gana drēbēs. Izsūtījumā ziemeļos rokdarbi bija vērtīgs apmaiņas fonds, kas atviegloja atgriešanos mājās. Ne velti viņa mīlēja uzsvērt – ja mācēsi strādāt ar rokām, nekad nepazudīsi. Visi, kas kaut ko mācēja darīt ar rokām, izdzīvoja.

Pēc vidusskolas beigšanas Una ieguva bakalaura grādu augstskolā “Attīstība” un sāka strādāt Labklājības ministrijā (LM) ar investīciju un attīstības projektiem. Algas bija mazas, darba milzīgi daudz, tomēr tas bija radošs. Drīz Una ieguva maģistra grādu sabiedrības vadībā un kļuva par LM nodaļas vadītāja vietnieci. Pēc pirmā dēla piedzimšanas Una nonāca “Parex bankā”, kur no paša sākuma organizēja maksājumu karšu izdošanu. Kad darbs kļuva pārāk rutinēts, Una to mainīja – sāka strādāt citā, mazākā bankā par kredītkaršu daļas vadītāju. Tomēr, kad piedzima otrais dēls un Una atgriezās darbā, sirdi aizvien vairāk vilka uz amatniecību.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Diemžēl šīs “mākslinieces” rotām ir tikai izskats, kvalitāte zem katras kritikas, vienu reizi uzliekot rokassprādzi tā sabira, diedziņi smalki un neizturīgi. Tā jau ir ka nemākam novertēt kvalitāti, acīm patīk un pērkam. Pati māksliniece, neatsaucīga un nelaipna, uzklausot sūdzību par rotas kvalitāti nesmuki izlamāja mani. Fuij.

Draugiem Facebook Twitter Google+