Mobilā versija
+1.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
22. janvāris, 2015
Drukāt

Senās zīmes iederas vismodernākajā dizainā. Saruna ar pērļotāju Unu Valteri (2)

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

Dzīve pati taisa trakus meistarstiķus. Piemēram, no baņķiera cilvēku pārtaisa par rotu dizaineru, kura darbi iekļauti Latvijas Institūta krājumā “Senās zīmes mūsdienu dizainā”.

Ģenētiskais kods

Rotu dizaineres Unas Valteres ģimenes sievietes ir lielas rokdarbnieces. Tas dzimtu glābis vairākkārt. Vecvecmammai, mūkot no revolūcijas Pēterburgā, grozs ar rokdarbiem palīdzēja piekukuļot ganu un izglābties, ģērbtai gana drēbēs. Izsūtījumā ziemeļos rokdarbi bija vērtīgs apmaiņas fonds, kas atviegloja atgriešanos mājās. Ne velti viņa mīlēja uzsvērt – ja mācēsi strādāt ar rokām, nekad nepazudīsi. Visi, kas kaut ko mācēja darīt ar rokām, izdzīvoja.

Pēc vidusskolas beigšanas Una ieguva bakalaura grādu augstskolā “Attīstība” un sāka strādāt Labklājības ministrijā (LM) ar investīciju un attīstības projektiem. Algas bija mazas, darba milzīgi daudz, tomēr tas bija radošs. Drīz Una ieguva maģistra grādu sabiedrības vadībā un kļuva par LM nodaļas vadītāja vietnieci. Pēc pirmā dēla piedzimšanas Una nonāca “Parex bankā”, kur no paša sākuma organizēja maksājumu karšu izdošanu. Kad darbs kļuva pārāk rutinēts, Una to mainīja – sāka strādāt citā, mazākā bankā par kredītkaršu daļas vadītāju. Tomēr, kad piedzima otrais dēls un Una atgriezās darbā, sirdi aizvien vairāk vilka uz amatniecību.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Diemžēl šīs “mākslinieces” rotām ir tikai izskats, kvalitāte zem katras kritikas, vienu reizi uzliekot rokassprādzi tā sabira, diedziņi smalki un neizturīgi. Tā jau ir ka nemākam novertēt kvalitāti, acīm patīk un pērkam. Pati māksliniece, neatsaucīga un nelaipna, uzklausot sūdzību par rotas kvalitāti nesmuki izlamāja mani. Fuij.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+