×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
20. janvāris, 2014
Drukāt

No baznīcas padzīti simtiem priesteru (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vatikāns atklājis, ka iepriekšējā pāvesta Benedikta XVI laikā aptuveni 400 priesteri atcelti no amata pēc tam, kad aizsākās skandāli par garīdznieku seksuālu vardarbību pret bērniem.

“2012. gadā tādu bija ap 100, savukārt 2011. gadā ap 300,” sacīja Vatikāna pārstāvis Federiko Lombardi. Benedikts XVI, kurš pagājušajā gadā atkāpās no pāvesta amata, solīja nežēlot vainīgos priesterus un tika ziņots, ka Vatikāns no vietējām diecēzēm saņēmis tūkstošiem ziņojumu par vardarbību pret bērniem. Pāvests Francisks paziņojis, ka katoļiem jājūt kauns par seksuālās vardarbības skandāliem, tomēr upuru grupas apgalvo, ka šajā lietā joprojām trūkst caurredzamības un ka Vatikāns nav izdarījis pietiekami daudz, lai par vardarbības gadījumiem tiktu ziņots policijai. “Katoļu amatpersonām jānodrošina, ka tiek sākta bērnus izmantojušo garīdznieku kriminālvajāšana,” paziņojusi ASV esošā pedofilijas upuru atbalsta grupa SNAP.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šīs lietas ir saistītas jau no aizvēsturiskiem laikiem,progress tur nav iespējams.

  2. OOO,yes, uz ceļiem debesu bazūnes! a kur taisnā dieva tiesa?Kur?Sistēmas vaina.Jāmaina,celīšu locītāji.Uz matriarhātu!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+