×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
27. jūnijs, 2017
Drukāt

No bijušajiem Krājbankas valdes locekļiem piedzen 15 miljonus (3)

Foto: LETAFoto: LETA

AS "Latvijas Krājbanka" logo.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nospriedusi solidāri piedzīt 15 miljonus eiro no septiņiem bijušajiem “Latvijas krājbankas” valdes locekļiem.

Tiesas ieskatā šīs personas bez pietiekama saimnieciska pamatojuma esot izsniegušas vairākus aizdevumus Seišelu salās un Kiprā reģistrētām komercsabiedrībām un pārņēmušas to nodrošinājumus.

“Latvijas krājbankas” administrators “KPMG Baltics” prasību pret bijušajiem bankas valdes locekļiem par zaudējumiem, kas bankai radušies laikā līdz maksātnespējas procesa sākšanai, cēla 2015. gadā. Jāatgādina, ka 2011. gada nogalē “Latvijas krājbankā” tika konstatēts ap 100 miljonu latu (aptuveni 142 miljonu eiro) līdzekļu iztrūkums, bet jau tā paša gada 23. decembrī Rīgas apgabaltiesa “Latvijas krājbanku” pasludināja par maksātnespējīgu. Ņemot vērā līdzekļu iztrūkumu, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome nolēma apturēt visu “Latvijas krājbankas” finanšu pakalpojumu sniegšanu. “Latvijas krājbankas” kriminālprocesā aizdomās par piesavināšanos lielā apmērā tika turēts bijušais bankas prezidents Ivars Priedītis, bankas līdzīpašnieks Antonovs, kā arī bijušie bankas valdes locekļi Dzintars Pelcbergs un Mārtiņš Zalāns. 2011. gadā aizturēja arī bijušo bankas valdes locekli Svetlanu Ovčiņņikovu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ļoti precīzs un labs jautājums!

  2. Kā tad Bondars ar Rīgas Domes opozīcijas algu varēs samaksāt daļu no 15 milj.?Vai Ieva brauks uz angļu fabrikām strādāt?

  3. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

    cik naivi – tā naudiņa jau sen tu tū….

Draugiem Facebook Twitter Google+