Uncategorized

No Boba Dilana mājaslapas izņem atsauci uz Nobela prēmiju0

Foto – Leta/Reuters

No amerikāņu mūzikas leģendas Boba Dilana mājaslapas izņemta atsauce uz šomēnes saņemto Nobela prēmiju literatūrā, vēsta britu laikraksts “The Guardian”.

Daudziem par pārsteigumu Zviedrijas akadēmija pagājušonedēļ Nobela prēmiju literatūrā piešķīra 75 gadus vecajam Dilanam. Lai arī Dilans tās pašas dienas vakarā sniedza koncertu Lasvegasā un vēlāk spēlēja “Desert Trip” festivālā ar citām slavenām rokzvaigznēm, viņš neminēja ne vārdu par saņemto prēmiju.

Tomēr Dilana mājaslapā pie informācijas par jaunu dziesmu vārdu krājumu “The Lyrics: 1961-2012” parādījās piebilde, ka viņš ir Nobela prēmijas literatūrā laureāts. Tagad teikums no apraksta pazudis.

Akadēmija atzinusi, ka nespēj sazināties ar Dilanu. “Vairs neko nedarām. Esmu zvanījusi un sūtījusi e-pasta vēstules viņa tuvākajam sadarbības partnerim, un saņēmusi draudzīgas atbildes. Patlaban ar to pietiek,” pirmdien intervijā zviedru radiostacijai SR teica akadēmijas sekretāre Sāra Daniusa.

Nobela prēmiju laureāti ik gadu tiek aicināti uz balvas svinīgo pasniegšanu Stokholmā, kas šogad notiks 10.decembrī. Vēl nav zināms, vai Dilans ieradīsies pēc astoņus miljonus Zviedrijas kronu (841 175 eiro) vērtās prēmijas.

Vairāki fani mudinājuši Dilanu atteikties no prēmijas, jo tās dibinātājs Alfrēds Nobels nodarbojās ar sprāgstvielu izgatavošanu.

“Mans vienīgais iebildums pret balvu ir tāds, ka saistīšanās ar balvu, kura balstās uz bagātību no sprāgstvielām un bruņojuma, dos Dilanam lētuma piegaršu,” laikrakstam “The Guardian” teica britu rakstnieks Vils Selfs.

LA.lv