Eiropa

No cietuma “Matrosskaja tišina” pirmo reizi 20 gados izbēg ieslodzītais 16

Foto – newsru.com

Krievijā no stingri apsargātā Maskavas cietuma “Matrosskaja tišina” otrdien izbēdzis ieslodzītais, kurš apsūdzēts divkāršā slepkavībā, paziņojušas amatpersonas. Šī ir tikai ceturtā reize pēdējos 20 gados, kad kādam izdevies izbēgt no “Matrosskaja tišina”, liecina oficiālā informācija.

Ieslodzītais Oļegs Topalovs izgrāvis caurumu kameras griestos, pa kuru nokļuvis uz jumta un aizbēdzis, ziņu aģentūrai “RIA Novosti” atklāja ieslodzījuma vietu dienesta pārstāvis.

Pagaidām nav skaidrs, kā ieslodzītajam izdevies izveidot caurumu griestos, jo kameras tiek regulāri pārmeklētas. Vienīgais instruments, ko viņš būtu varējis izmantot, ir karote, norādīja kāds avots tiesībsargājošajās institūcijās.

Rīkojoties sev netipiski, federālais ieslodzījuma vietu dienests publiskojis 33 gadus vecā Topalova fotogrāfiju, aicinot sabiedrību palīdzēt viņa meklēšanā.

Fotogrāfijā redzams slaids vīrietis ar tumšiem sprogainiem matiem.

Topalovs apsūdzēts par divu cilvēku noslepkavošanu un ieroču kontrabandu. Viņš atrodas apcietinājumā kopš 2011.gada oktobra, un pagājušā mēnesī viņa lieta tika nosūtīta uz tiesu.

Topalova raksturojumā teikts, ka viņam ir psiholoģiskas problēmas un nosliece uz bēgšanu.

Pēc viņa izbēgšanas varasiestādes uzsākušas kriminālizmeklēšanu par nolaidību, apsūdzot cietuma personālu par “nolaidīgu vai bezrūpīgu attieksmi pret savu darbu”.

Mediji vēsta, ka Topalovs bijis ievietots vienā kamerā ar vēl septiņiem ieslodzītajiem. Kāda bijusi viņu saistība ar bēgšanu, nav zināms.

“Matrosskaja tišina” darbojas kopš 1946.gada. Cietuma oficiālais nosaukums ir Pirmstiesas aizturēšanas centrs numur 1.

Cietumam ir pašam sava slimnīca, kur 2009.gadā mīklainos apstākļos mira Rietumu investīciju fonda “Hermitage Capital” jurists un korupcijas apkarotājs Sergejs Magņitskis.

LA.lv