×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
8. decembris, 2016
Drukāt

No cietuma par elegances un moderna dizaina paraugu. Šīs lieliskās celtnes kādreiz bija cietumi!

160928151817-four-seasons-istanbul-super-169

Cietumi nav pirmā vieta, kur cilvēki parasti meklē iedvesmu dizainam. Lielākoties cietumi veidoti no brutāliem, vienkāršiem celtniecības blokiem, kas uzbūvēti, lai rindu pa rindai izveidotu kameras, un tajos valda visnotaļ drūma atmosfēra.

Taču vairākos pamestos cietumos jaunie attīstītāji ir spējuši saskatīt potenciālu un pārveidojuši tos par skaistām celtnēm – luksusa viesnīcām, skolām, tirdzniecības centriem un pat par filmu studiju.

18.gadsimta cietums Luvrā, Francijā, ir pārtapis par elegantu mūzikas akadēmiju. Ēkas dizains ietver modernu stikla orķestra zāli, kas kontrastē ar virs tās esošo klasisko akmens fasādi.

Tikmēr slēgtā Artura Kila labošanas darbu iestāde Steitenailendā, Ņujorkā ir ceļā uz to, lai kļūtu par platekrāna un televīzijas filmu studiju, kuras grīdu mīs slavenības, nevis ieslodzītie.

Savukārt Redingas cietumā, Anglijā, kas apmeklētājiem pirmo reizi tika atvērts šogad septembrī kā izstāžu vieta, var aplūkot Oskara Vailda cietuma gultu. Slavenajam dramaturgam un dzejniekam savulaik nācās pavadīt divus gadus aiz restēm par “piedauzību” jeb viņa attiecībām ar citu vīrieti.

Austrālijā, Pentridžas cietuma sienās savulaik mitinājās valsts bīstamākie noziedznieki, bet tagad šī ēka pārtop par vienu no Melnburnas dzīvojamajiem un tirdzniecības centriem.

Turcijas galvaspilsētā Stambulā cietums “Sultanahmet” tagad ir kļuvis par luksusa “Four Seasons” viesnīcu. Jāmin, ka savulaik cietuma piektā sekcija bija “rezervēta” tādiem pazīstamiem personāžiem kā dzejnieks Nāzims Hikmets un satīrists Azizs Nesins, kuri savu politisko uzskatu dēļ tika vajāti.

Avots: “cnn.com”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+