Mobilā versija
Brīdinājums -3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
28. novembris, 2016
Drukāt

No daktera par dzejnieku: Čaka biogrāfijas lappuses

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā 30. novembrī plkst.17 notiks literatūrzinātnieces Antras Mednes lekcija “No daktera līdz dzejniekam. Aleksandra Čaka sarežģītais izglītības ceļš”, LA.lv uzzināja Memoriālo muzeju apvienībā.

1922. gadā, atgriezies no Krievijas, Čaks bija nolēmis studēt medicīnu Latvijas Universitātē (LU). Krievijā iegūtais diploms liedza uzreiz iestāties augstskolā, jo trūka vērtējuma eksaktajos mācību priekšmetos.

Dzejnieks iestājās Rīgas 2. Valsts vidusskolā, kas tika izvietota Āgenskalnā. Pabeidzis vidusskolu un saņēmis diplomu, 1924. gadā Čaks iestājās LU Medicīnas fakultātē, kurā mācījās vienu semestri. Par ārstu nākamais dzejnieks nekļuva, bet, pabeidzis Obligatoriskos pedagoga kursus, strādāja par skolas pārzini un skolotāju Drabešu bērnu internātskolā.

Balstoties uz saglabātajiem dokumentiem, Medne iepazīstinās interesentus ar mazāk zināmiem faktiem dzejnieka Aleksandra Čaka biogrāfijā.

Pievienot komentāru

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu ŠoliĢirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+