×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
31. maijs, 2017
Drukāt

No darba atlaista Jelgavas bērnunama darbiniece – vardarbe (4)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Jelgavas bērnu sociālās aprūpes centrs izbeidzis darba attiecības ar darbinieci, kurai Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) piemērojusi 210 eiro sodu par vardarbību pret bērniem, informēja iestādes vadītāja Maija Neilande.

“Darba attiecības izbeigtas, vairāk neko nevaru pateikt,” pauda bērnunama vadītāja.

Lēmums esot pieņemts, abām pusēm vienojoties.

VBTAI pārbaudes rezultātus attiecībā uz vēl vienu darbinieci aprūpes centrā vēl gaida.

Latvijas Radio iepriekš ziņoja, ka VBTAI piemērojusi 210 eiro sodu Jelgavas bērnunama darbiniecei par vardarbību pret bērniem.

VBTAI informējusi bērnunama vadību par piemēroto sodu, lūdzot izvērtēt, vai šī darbiniece var turpināt darbu.

Jau ziņots, ka iepriekš bērnu tiesības sargājošajās iestādēs nonākuši septiņi iesniegumi par dažādiem pārkāpumiem Jelgavas bērnunamā, un saistībā ar notikušo ir sākta izmeklēšana, kuras laikā no amata pienākumu pildīšanas atstādinātas vairākas audzinātājas.

Kā informēja VBTAI, izvērtējot divas martā un divas aprīlī veiktās bērnu tiesību ievērošanas pārbaudes rezultātus, inspekcija konstatējusi, ka centrā tiek pārkāptas bērna tiesības uz privāto dzīvi un labvēlīgu sociālo vidi.

Piemēram, VBTAI pārbaudē atklājies, ka centrā tiek izmantotas nepedagoģiskas bērnu disciplinēšanas metodes, ko akceptējuši iestādes darbinieki, piemēram, bērnu likšana kaktā vai pirmsskolas vecuma bērnu likšana gulēt, ja bērns nav klausījis.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Mēģinu saprast, ciktāl visos aprakstītajos notikumos kas nopietns ir noticis, ciktāl tā ir vēlme “rakt Jelgavas Domi”, ciktāl vēl kas. Patlaban ir tā, ka naudas bērnunamiem trūkst un katrs knapinās, kā var. Vai viss notiek piemēroti – to zina vien paši darbinieki. Vai “kaktā likšana” ir traģēdija??? Tad mūsu Valdība un parlaments tagad būtu vardarbības upuru parāde?
    Nav skaidrs – vai pārkāpumi ir īsti pārkāpumi, ko šādi sauktu arī Latvijas sabiedrība, vai ir sacelts milzu troksnis, kam pamatojums cits un tagad “no situācijas jārod pieklājīga izeja”. Es visos vēstījumos vairāk redzu vēlmi bļaut pa tukšo, nevis rast risinājumu bērniem. Un situācija rada bažas, ka “atlaist kādu vajadzēja, jo “tā piedien””.
    Ticu, ka bērnunamos nav vienkārši, neticu notikumu neitrālam vērtējumam!

  2. Tā tiem bērniem vajaga.Atradusies Daina ,kura žēlos bērnus

  3. Priekšvēlēšanu kampaņa.

  4. Vai nav apsurds, tikai atlaiž no darba un sods tikai 210 eiro??? Bērniem psihologiskā trauma, bailes no pieaugušajiem, zaudēta uzticība pedagogiem , Dievs vien zina kas būs ar bērna dzīvi,bet tadi skolotaji ies tik uz nākamo aprūpes namu…jābut cietumsodam un jābut liegumam stradat jebkurā izglītības iestādē vai aprūpes namā.

Draugiem Facebook Twitter Google+