×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
17. augusts, 2016
Drukāt

No Daugavas stadiona tribīņu būvētāja sagaida stingru termiņa ievērošanu

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Ilustratīvs attēls

Kultūras un sporta centra “Daugavas stadions” jauno tribīņu izbūves un esošo tribīņu atjaunošanas iepirkumā ir uzvarējusi pilnsabiedrība “LNK INDUSTRIES Partnership”, kas par 10 697 085 eiro izstrādās būvprojektu, īstenos būvdarbus un veiks projekta autoruzraudzību, lai līdz 2018.gada vasarā notiekošajiem dziesmusvētkiem palielinātu stadiona skatītāju sēdvietu skaitu līdz 10 000, informē centrs.

Šīs kompānijas piedāvājums konkursā tika atzīts par saimnieciski izdevīgāko, ņemot vērā kritērijus – zemākā cena, garantijas termiņš un garantijas laika apdrošināšanas summa.

“Iepirkumā kopumā bija pieteikušies 7 pretendenti, kas nodrošināja augstu piedāvājumu konkurences līmeni. No uzvarētāja mēs sagaidām augstāko darbu kvalitāti un ļoti stingru termiņu ievērošanu, jo projektam ir jābūt īstenotam līdz nākamajiem dziesmu un deju svētkiem un pēc tam stadionam būs jākalpo vairākām sportistu paaudzēm,” saka Elmārs Martinsons, Kultūras un sporta centra “Daugavas stadions” valdes loceklis.

Līgums paredz, ka būvdarbi ir jāpabeidz līdz 2018.gada 15.maijam. Lai to paveiktu, būvniekiem nākošā gada pavasarī ir jāsāk būvdarbi, kas nozīmē, ka līdz tam ir jāizstrādā un visās institūcijās jāsaskaņo būvprojekts. Līdztekus esošās tribīnes pārbūvei un jaunu tribīņu izbūvei, iepirkums paredz arī teritorijas labiekārtošanu un apgaismojuma stabu atjaunošanu. Provizoriski paredzams, ka līgums ar būvnieku tiks noslēgts augusta beigās.

Stadiona attīstības risinājums iekļauj šādus sporta infrastruktūras objektus. Visu sporta objektu izbūve tiks paveikta līdz 2022.gadam.

Projektu ievieš Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions” sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību. Stadiona atjaunošanu un jaunu objektu izbūvi finansēs no pieejamajiem ERAF līdzekļiem 40 191 396 eiro apmērā, ko papildinās valsts līdzfinansējums 7 092 600 eiro apmērā.

Projekta konsultanti “Ernst & Young Baltic” ir aprēķinājuši, ka stadiona projekts līdz 2037. gadam nodrošinās aptuveni 63 miljonu eiro atdevi Latvijas ekonomikai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+