×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2012
Drukāt

No defekta par efektu. Risinājums, ja sabojāta tapete

tapetes2

Ja sienas krāsojums dažviet nobružājies vai bērns ar flomasteriem sazīmējis uz tapetēm dažādus krāšņumus, nav vajadzības visu pārkrāsot vai pārlīmēt. Lai telpai atkal piešķirtu sakoptu izskatu, pietiek ar pāris trim modulāro tapešu loksnēm.

 

Pirms kāda laika Latvijas kompānija ZNAK, sadarbojoties ar ārvalstu dizaineriem, radīja oriģinālas modulārās tapetes Tears off, kurām ir interesanta uzklāšanas tehnoloģija. Rakstu uz papīra loksnes pārnes, izmantojot perforēšanu. Šis paņēmiens ļauj ikvienam veidot unikālu telpas dizainu, pēc savas gaumes izplēšot tapešu gabaliņus pa perforēto līniju. Turklāt uz sienas vai tās fragmenta, ko iecerēts aplīmēt ar modulārajām tapetēm, var atstāt vecās tapetes vai mazliet aplupušo krāsu, jo šis fons ir nozīmīga dizaina sastāvdaļa.

 

Modulārās tapetes pārdod nevis ruļļos, bet loksnēs. Tās pieejamas dažādās krāsās: sarkanā, oranžā, dzeltenā, zilā, pelēkā, brūnā un olīvzaļā. Modulāro tapešu pamatne ir no flizelīna, tāpēc jāizmanto attiecīgā līme.

 

– Es ieteiktu tapešu līmi Metylan, kas lēnāk žūst, – ierosina veikala “Siena” pārdevēja konsultante Lada Starikova. Šajā veikalu ķēdē var gan iegādāties modulārās tapetes, gan aplūkot, kā tās izskatās uz sienas.

Vispirms plakni noziež ar līmi, pēc tam klāj modulārās tapetes loksni. Pāris stundas ļauj apžūt, un tad var sākt perforēto gabaliņu izplēšanu. To rekomendē izdarīt 24 stundas pēc uzlīmēšanas, bet var arī vēlāk, tikai tad loksnes mazliet jāapsmidzina ar ūdeni.

– Kad pabeigta līmēšana, ar mitru drāniņu obligāti vajag noslaucīt līmes paliekas, citādi plakne vēlāk sāk spīdēt, – padomu dod speciāliste.

Modulārās tapetes loksne ir metru gara un 46 cm plata, maksā Ls 8,60. Tās iegādājoties, līdzi nāk buklets, kurā parādīts, kādus rakstus iespējams veidot, dažādi izplēšot tapešu fragmentiņus.

Šīs tapetes ir ideāli piemērotas bērnu un jauniešu istabām, var arī izmantot, lai dzīvojamā istabā izceltu sienu, ko nepiesedz mēbeles. Ar šo tapeti var ierāmēt bērna zīmējumu uz sienas, un tad tas kļūst par daļu no telpas dekorācijas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+