No diviem brīnumiem piepildās viens Ventspilī 0

FIBA Eiropas izaicinājuma kausa izcīņā BK “Ventspils”, pamatlaika pēdējās 23 sekundēs atspēlējot astoņu punktu deficītu un pagarinājumā uzvarot Francijas “Chorale Roanne”, iekļuvuši ceturtdaļfinālā. Tikmēr “VEF Rīga” zaudējums savā laukumā pret Spānijas “Valencia” bija pēdējais šajā turnīrā šosezon.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Lielā Latvijas klubu basketbola laikā Rīgā unn Ventspilī ilgu laiku abas spēles ritēja kā divas ūdens lāses, tikai pēc to noslēguma smaidīt varēja tikai Kurzemē, kur ventiņi sarūpēja neticamu izglābšanos un uzvaru, pēc kuras atliek tikai piebilst – tāpēc mēs mīlam basketbolu.

23 sekundes basketbola pārvērtību

Jau vēlā otrdienas vakarā kļuva zināms, ka BK “Ventspils” būtu tikuši tālāk arī zaudējuma gadījumā. Taču tobrīd, kad ritēja cīņa uz dzīvību un nāvi (lasi – palikšanu turnīrā), neviens par palīdzīgu Leidenes holandiešu roku nevarēja pat iedomāties. Pirmais puslaiks – līdzīga cīņa, kurā savu apņēmību uzvarēt lika manīt abas komandas. Vadībā bija te viena, te otra, tomēr biežāk mūsējie un puslaika 39:35 atbilda notikumiem laukumā – kripatiņu labāki tomēr bija Gundara Vētras audzēkņi. Trešajā ceturtdaļā atkal abas komandas bija līdzās gan laukumā, gan uz tablo – 52:52. Brīdī, kad katrs mazākais izrāviens varēja kļūt izšķirošs, brīdī, kad grūti gāja ar francūžu varenā centra Nsonvu nosegšanu, Ruānas basketbolisti divreiz precīzi dūra no tālmetienu līnijas – 60:66. Pēc brīža jau -7, pēdējā minūtē -8… Kad atlikušas 23 pamatlaika sekundes, rezultāts vēstīja 67:75. 99 gadījumos no simta – zaudēta spēle. Tikai ne šoreiz. Bērziņš ar tālmetienu panāca 70:75, pretinieks muļļāja bumbu un pazaudēja, tūdaļ Jangs – 73:75. Viesi no soda līnijas 73:77, Jangs ar vēl vienu trejaci 76:77. Jāspēlē vēl bija 5,2 sekundes – joprojām šķita, ka laiks ventspilniekiem ir neglābjami maz. Turklāt Ruāna ar soda metieniem tika līdz 76:79. Tomēr pēdējās pāris sekundēs Abernetijs gan iemeta soda metienu, gan apzināti garām aizmesto otro soda metienu ar otro piegājienu (pirmais piederēja Diane) grozā dabūja Zaķis. Fantastiska izglābšanās, kas gan vēl bija tikai puse no uzvaras. Otra puse bija jāpaņem pagarinājumā. Arī tajā negāja viegli, arī tajā vadībā bija pretinieks, taču šī bija Ventspils diena – īstajā brīdī Abernetijs iešāva tālmetienu un pēc brīža pielika punktu ar soda metieniem – 94:92.

FIBA Eiropas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā BK “Ventspils” pretinieki būs Ungārijas čempionata vicelīderi “Szolnoki” komanda. Pirmā spēle 13. martā notiks Venstpīlī, otrā 15. martā pretinieka laukumā, trešā vajadzības gadījumā 20. martā atkal Ventspilī.

Skatītāji nāk Rīgā, vefiņš tomēr zaudē

“VEF Rīga” uz izšķirošo Eiropas kausa izcīņas cīņu pret “Valencia” pirmo reizi spēja sapulcēt pilnas “Arēna Rīga” pirmā stāva tribīnes. Tie, kas atnāca, diez vai nožēloja – laukumā bija tiešām augstas raudzes basketbols. Sastāva komplektācijas ziņā, spēlētāju meistarībā un fiziskajos parametros, arī budžeta iespējās tā bija nevienlīdzīga cīņa. “Valencia” pēc visiem rādītājiem atbilst Eirolīgas standartiem. Turklāt kaut kur tuvāk augšgalam. Trīs ceturtdaļas rīdzinieki spītīgi turējās pretī, tomēr šoreiz nebija lemts. Izšķirošajos brīžos Valencia” ieslēdza pilnus apgriezienus un te nu varējām vien noplātīt rokas – uzvarēja klase. “Nav daudz ko teikt – abu komandu kopējais meistarības līmenis acīmredzami atšķīrās. Ja būtu mazāk kļūdu, mazliet veiksmīgāk cīnītos par bumbām – tad varbūt… Paldies skatītājiem, kas atnāca mūs atbalstīt, viņi mums ļoti palīdzēja. Gribu atvainoties, ka diemžēl nebija uzvara,” godīgi atzina Kaspars Bērziņš.

“VEF Rīga” šo spēli sāka kā pēc notīm – pirmajos uzbrukumos ierastais spiediens groza apakšā un pirmie punkti Bērziņam un Kavaļauskam, bet kad pieslēdzās tālmetēju artilērija (divreiz precīzs Zavacks) – 18:8 8. minūtē. Varēja būt vēl labāk, ja ne septiņas kļūdas ceturtdaļā. Starta izrāvienam turpinājums nesekoja. Meistarīgie pretinieki sakārtoja savu groza apakšu un paši caur drošākām pozīcijām meklēja savas uzbrukuma iespējas – 14. minūtē 24:24. Pirmo puslaiku tomēr izdevās uzvarēt (35:32) un līdzvērtīga spēkošanās ilga arī trešajā spēles nogrieznī. Tā vidusdaļā pirmo izrāvienu veica “Valencia” un tieši pēc Riharda Kuksika tālmetiena minūtes pārtraukumu bija jāprasa Butautam – 42:48. Ar visas komandas cīņassparu, ar Daira Bertāna vairākām veiksmīgām darbībām uzbrukumā izdevās piecelties un ceturtdaļas izskaņā panākt 52:52. Tik grūti panāktais izplēnēja ļoti ātri – divas neveiksmīgas epizodes un atkal -6 (52:58). 33. minūtē pēc Kuksika pabeigta ātrā uzbrukuma pirmo reizi viesu pārsvars pārsniedza desmit punktu starpību – 54:65. Uz brīdi cerību atdzīvināja Zavacka un Valtera tālmetieni (62:67 35. minūtē), tikpat ātri mūsējie tika nolikti pie vietas (62:74 37. minūtē). Lai izglābtos un uzvarētu, bija jānotiek brīnumam. Tādam, kāds tobrīd risinājās Ventspilī. Cerēt, prasīt un sagaidīt tādu arī Rīgā – tas būtu par daudz. Tobrīd jau bija zināms, ka “ČEZ Nymburk” ar 91:61 izbraukumā pārspējuši “Gravelines” un ka vefiņam atlikušas pēdējās šīs Eiropas kausa sezonas sekundes.

“Liels paldies skatītājiem, kuri pirmo reizi piepildīju arēnu. Mums tas ir papildus stimuls. Centāmies, tomēr pretinieks bija spēcīgāks. Valensijas komandas vieta būtu Eirolīgā. Man nav pārmetumu savai komandai, puiši cīnījās, cik vien atļāva spēks un meistarība. Kopumā nebija slikta Eiropas kausa sezona, izcīnījām sešas uzvaras, tomēr ar to nepietika, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā. Tā jau ir vēsture un jāskatās tālāk. Nedēlas nogalē mums atkal ir ļoti svarīga spēle VTB līgā Kijevā,” rezumēja “VEF Rīga” galvenais treneris Ramūns Butauts.

EIROPAS KAUSS

I GRUPA

“VEF Rīga” – “Valencia” (Spānija) 71:82 (20:13, 35:32, 52:55). Zavacks 17+8AB, Valters 16, Bertāns 15, K. Bērziņš 10, Kavaļausks 7, Jahovičs, Miledžs, Keins pa 2; Ogilvī 20, Faverani 13, Sanmigels 9, Kuksiks 8 (22 min., 1/1, 5/2)+2AB, Klavers, Dekolo pa 8, Kaners-Medlijs 7, Liščuks 6, Martinezs 3.

“Gravelines” – “ČEZ Nymburk” 61:91 (36:46).

Tabula: 1. “Valencia” 6-0, 2. “ČEZ Nymburk” 3-3, 3. “VEF Rīga” 3-3, 4. “Gravelines” 0-6.

J grupa. 1. “Donetsk” 5-1, 2. “Khimki” 5-1, 3. “Asvel” 1-5, 4. “Aris” 1-5.

K grupa. “Spartak” – “Banvit” 61:68 viesos, Jānis Strēlnieks 26 min., 6 (3/3, 1/0)+3RP+2AB. 1. “Spartak” 5-1, 2. “Budučnost” 3-3, 3. “Banvit” 3-3, 4. “Krka” 1-5.

L grupa. “Lokomotiv” 4-2, 2. “Lietuvos Rytas” 4-2, 3. “Benetton” 3-3, 4. “Alba” 1-5.

Ceturtdaļfinālā: “Budučnost” – “Valencia”, “ČEZ Nymburk” – “Spartak”, “Lietuvos Rytas” – “Donetsk”, “Khimki” – “Lokomotiv”.

FIBA EIROPAS IZAICINĀJUMA KAUSS

I GRUPA

BK “Ventspils” – “Chorale Roanne” (Francija) 94:92 (19:17, 39:35, 52:52, 79:79). Jangs 25, Abernetijs 18, Diane 13, Grejs 11, Meiers 10, Bērziņš 7, Vilards 6+10AB, Zaķis 4, Strēlnieks; Nsonvu 28, Holands 21, Peidžs 17, Diabate 7, Raits, Mokongo pa 6, Džeksons 4, Brauds 3.

“ZZ Leiden” – “EWE Baskets” 76:71 (33:41).

Tabula: 1. BK “Ventspils” 4-2, 2. “Chorale Roanne” 3-3, 3. “EWE Baskets” 3-3, 4. “ZZ Leiden” 2-4.

J grupa. 1. “Elan Chalon” 3-3, 2. “Szolnoki” 3-3, 3. “Telekom Bonn” 3-3, 4. “Aalstar” 3-3.

K grupa. 1. “Fuenlabrada” 6-0, 2. “Besiktas” 4-2, 3. “Nizhniy Novgorod” 1-5, 4. “Pardubice” 1-5.

L grupa. 1. “Artland Dragons” 5-1, 2. “Triumph” 3-3, 3. “Antwerp” 2-4, 4. “Pinar Karsiyaka” 2-4.

Ceturtdaļfinālā spēlēs: BK “Ventspils” – “Szolnoki”, “Elan Chalon” – “Chorale Roanne”, “Fuenlabrada” – “Triumph”, “Artland Dragons” – “Besiktas”.