Latvijā
Kriminālziņas

No dzemdību nama uz policiju0

Foto no Pixabay.com

Pirmdien, 27. augustā, kādā dzemdību namā par akumulatoru zādzību aizturēts vīrietis, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

VP bija saņēmusi informāciju no kāda uzņēmuma Ropažu novadā, kura teritorijā tika fiksēta akumulatoru zādzība. Likumsargi noskaidroja, ka zādzība izdarīta 30.martā. Nakts laikā divām smagajām automašīnām un vienam traktoram tobrīd nezināma persona bija nozagusi akumulatorus.

Izmeklēšanas laikā Salaspils iecirkņa policisti no Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbiniekiem ieguva operatīvo informāciju, kas ļāva noskaidrot aizdomās turēto.

Tika uzsākti iespējamās vainīgās personas meklēšanas darbi. Izmeklēšanas laikā tika iegūta informācija, ka vainīgā persona tuvākajā laikā kļūs par tēvu jaundzimušajam. Pēc plānotā datuma un dzemdību nama lokācijas vietas noskaidrošanas, 27. augustā tika aizturēts 1988.gadā dzimis vīrietis, pirms tam ļaujot vīrietim piedalīties jaundzimušā sagaidīšanā. Vainīgais uz vietas atzinās nodarītajā un sniedza policijai nepieciešamo informāciju.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta pirmās daļas – par zādzību. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Ņemot vērā vīrieša atvases piedzimšanu un sadarbošanos ar policiju, likumsargi bija pretimnākoši un jaunajam tēvam piemēroja ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli – nodošanu policijas uzraudzībā.

LA.lv