Latvijā
Politika

No EP kandidējošajām partijām visdāsnāk ziedots ZZS 16

Eiropas Parlamenta (EP) deputātu kandidātu reputācijas datubāzē “Kandidatiuzdeklnas.lv” pieejama arī informācija par partiju dāsnākajiem ziedotājiem, kas liecina, ka lielākos ziedojumus saņēmusi Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), informēja sabiedrībā par atklātību “Delna”.

Analizējot partiju saņemtos ziedojumus pēdējo 16 mēnešu laikā, organizācija noskaidrojusi, ka ZZS ziedojumos saņēmusi 1 139 250 eiro. Virs miljona eiro ziedojumos saņēmusi arī “Vienotība”- 1 082 865 eiro. Trešais politiskais spēks, kas saņēmis visvairāk ziedojumu, ir “Saskaņa” – 700 916 eiro.

Citām partijām saziedotas būtiski mazākas summas. Piemēram, “Latvijas attīstībai” saņēmusi 266 831 eiro, “Alternative” – 193 015 eiro, bet nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – 165 023 eiro. Latvijas Reģionu apvienībai saziedoti 86 964 eiro, Latvijas Krievu savienībai – 60 988 eiro. Savukārt Latvijas Sociālistiskajai partijai saziedoti vien 3382 eiro.

Visbiežāk partijām savu naudu atvēlējuši uzņēmēji, kas darbojas nekustamo īpašumu, informācijas tehnoloģiju, farmācijas, banku un sabiedrisko attiecību nozarē. Dāsni ir arī lielo zemnieku saimniecību īpašnieki un maksātnespējas administratori. Savu maku ziedojumiem atvēruši arī bijušie vai esošie politiķi, Saeimas un Eiropas Parlamenta deputāti un viņu palīgi.

Saistītie raksti

Tīmekļa vietnē partiju profilos ir arī atjaunota informācija sadaļā “Solījumi” – tur pieejama partiju programmu ilustratīva vizualizācija – infografikas. “Delna” norāda, ka starp solījumiem ir arī šaubīga rakstura, kam vēlētājiem vajadzētu pievērst uzmanību. “Kopumā partiju programmās uz EP vēlēšanām ir daudz solījumu, kas saistīti ar sociālajiem jautājumiem, kas Latvijas vēlētājiem ir ļoti aktuāli un sasāpējuši, taču diemžēl nav atrisināmi Eiropas Savienības līmenī,” uzmanību vērš “Delnas” direktors Gundars Jankovs.

Tīmekļa vietnē “Kandidatiuzdelnas.lv” pēc īpašiem kritērijiem apkopota informācija par deviņām partijām un to sarakstu līderiem – pirmajiem sešiem kandidātiem, kas pretendē uz EP deputāta vietu. Datubāzē pieejama informācija par 54 deputātu kandidātiem. Saskaņā ar “Delnas” prognozēm un atlases kritērijiem šiem ir vislielākās izredzes tikt ievēlētiem.

Kopā uz EP vēlēšanām pieteikti 14 partiju saraksti un 170 deputātu kandidāti.

 

LA.lv