×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2012
Drukāt

No ES iepirkumiem izslēgs piegādātājus ar nodokļu parādiem

Foto - LETAFoto - LETA

No Eiropas Savienības (ES) fondu iepirkuma procedūras varēs izslēgt tos piegādātājus, kam ir nodokļu parādi, kas sodīti par personu nodarbināšanu bez rakstveida darba līguma noslēgšanas un kas pieļāvuši būtiskus pārkāpumus – korupciju, krāpšanu, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, terorismu.

To paredz valdībā pieņemtie noteikumi par iepirkuma procedūru un tās piemērošanas kārtību pasūtītāja finansētiem projektiem.

Šādu piegādātāju izslēgšana garantēs to, ka, izmantojot finansējuma saņēmējam piešķirtos, tostarp ES, finanšu līdzekļus, netiek atbalstīti piegādātāji, kuri pieļāvuši tādus pārkāpumus, kas apdraud vispārējās sabiedrības drošības intereses, pārvaldes kārtību un tautsaimniecības intereses, skaidro Finanšu ministrija.

Grozījumi nostiprinās ES fondu vadībā iesaistīto atbildīgo iestāžu, sadarbības iestāžu, citu ārvalsts finanšu palīdzības starpniekinstitūciju un to apsaimniekotāju pienākumu izskatīt piegādātāju sniegto informāciju par konkrētiem pārkāpumiem iepirkumu procedūrās, lai varētu pieņemt atbilstošu lēmumu par finanšu līdzekļu attiecināšanu.

Noteikumos tiks paredzēts aizliegums slēgt iepirkuma līgumus starp saistītām personām. Šie grozījumi novērsīs līdz šim pastāvošo problēmu, ka uz fiziskām personām, biedrībām un nodibinājumiem vispār neattiecās aizliegums slēgt iepirkuma līgumus interešu konflikta situācijās. Tādējādi, pat ja vēlāk tika konstatēts, ka līgums noslēgts acīmredzamā interešu konflikta situācijā, normatīvie akti neparedzēja iespēju piemērot sankcijas, piemēram, pieprasīt atmaksāt piešķirto finansējumu.

Ministru kabineta noteikumu grozījumi attiecas uz finansējuma saņēmējiem, kas nav Publisko iepirkumu likuma un Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likuma subjekti. To aptuvenais skaits nav zināms, jo par finansējuma saņēmēju var kļūt jebkurš subjekts, kas saņem ES politiku instrumentu, kā arī valsts vai pašvaldību budžeta finansējumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+