×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. aprīlis, 2012
Drukāt

No “Ģintermuižas” izbēgušo vīrieti slimnīcā neapsargā

dzelondratis

Pagājušajā nedēļā no Jelgavas psihoneiroloģiskās slimnīcas “Ģintermuiža” izbēgušais Artūrs Millers, kurš bija notiesāts par nežēlīgu slepkavību, pēc nogādāšanas atpakaļ slimnīcā netiek apsargāts, jo “Ģintermuiža” ir atklāta tipa iestāde, kurai apsardze nav paredzēta, aģentūrai BNS pastāstīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uldis Čāčus.

“Mēs neesam slēgta tipa iestāde un jau tā zināmā mērā pārkāpjam noteikumus, jo bez personāla ziņas pacienti nevar tikt ārā no nodaļas,” paskaidroja slimnīcas vadītājs.

Slimnīca pēc savas iniciatīvas drošības prasības pastiprināt nevar, par to jālemj kapitāldaļu turētājam – Veselības ministrijai – sadarbībā ar citām institūcijām.

Čāčus atklāja, ka “Ģintermuižas” vadība jau pirms Millera izbēgšanas lūgusi tiesai pārskatīt viņa drošības režīmu, jo “mums ar viņu bija zināmas problēmas”, tomēr pagaidām tiesa par to vēl nav lēmusi. Stingrāks režīms nozīmētu pārvest Milleru uz Rīgas Psihoneiroloģisko slimnīcu, kur viņam tiktu piemērota apsardze.

“Pagaidām mēs mēģinām iespēju robežās viņu stingrāk pieskatīt nodaļā,” teica slimnīcas vadītājs.

Tomēr, tā kā “Ģintermuiža” ir atklāta tipa slimnīca, to nav sarežģīti pamest, jo slimnīcas teritorija nav noslēgta, atzina Čāčus. Slimnīcas pacienti divreiz dienā personāla pavadībā tiek vesti ārā pastaigāties, un vienu no šādām reizēm, lai aizbēgtu, izmantojis Millers.

“Līdzīgi kā citās slimnīcās, arī mums personāls lielākoties ir sievietes, pamatā vidēja vai vecāka gadagājuma, un jaunu metru deviņdesmit garu puisi, loģiski, nevar noķert,” sacīja slimnīcas vadītājs.

Uz jautājumu, kāpēc Millers vispār tika ievietots šādā atklāta tipa iestādē, Čāčus atbildēja: “To izlemj tiesa.”

Pašlaik Millers atrodas slimnīcas nodaļā un saņem nepieciešamo ārstēšanu. “Viņš ir jāpieskata, lai lieto zāles,” norādīja slimnīcas vadītājs un piebilda, ka šādā gadījumā viņš nav bīstams sabiedrībai.

Bēgšanas gadījumi no “Ģintermuižas” neesot bieži, tomēr tie gadās. “Pārsvarā bēg pusaudži,” teica Čāčus. Viņi gan ātri tiekot atrasti, jo pārsvarā nekad nebēg tālu projām.

Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders aģentūrai BNS pastāstīja, ka ministrija atbalsta “Ģintermuižas” rīcību, lūdzot tiesu pastiprināt Millera drošības režīmu.

Viņš norādīja, ka “Ģintermuiža” ir atklāta tipa slimnīca un šādos gadījumos, kad tiesa ir noteikusi konkrētam pacientam piespiedu ārstēšanu atklāta tipa iestādē, slimnīca faktiski var rīkoties tikai pēc notikušā, proti, lūgt režīmu pārskatīt tikai pēc tam, kad kaut kas ir noticis.

To, vai slimniekam ārstēties atklāta vai slēgta tipa slimnīcā, nosaka tiesa, balstoties uz ekspertīzes izvērtējumu. “Tas ir arī jautājums par šīm ekspertīzēm un to, vai tiek ņemts vērā risks, ko šāda izbēgšana rada sabiedrībai,” sacīja Šneiders.

Jau vēstīts, ka policija pagājušās ceturtdienas vakarā aizturēja tajā pašā dienā no Jelgavas psihoneiroloģiskās klīnikas izbēgušo vīrieti, kas bija notiesāts par nežēlīgu slepkavību.

No klīnikas “Ģintermuiža” izmukušais Millers tika atrasts kādā dzīvoklī Rīgā, Maskavas ielā. Viņš pēc aizturēšanas nogādāts atpakaļ psihiatriskajā klīnikā.

Aģentūras BNS arhīvs liecina, ka pirms četriem gadiem Rīgā par nežēlīgu slepkavību Dārziņos tika aizturēts 1987.gadā dzimušais Artūrs Millers, kas iepriekš divreiz jau tiesāts par narkotiku lietošanu un uzglabāšanu.

Rīgā, Dārziņu rajonā, iepriekš tika atrasts vīrieša līķis, kuram bijusi nogriezta galva. Izmeklēšanā noskaidrots, ka nežēlīgi noslepkavotais bijis kāds iepriekš tiesāts 51 gadu vecs vīrietis, kurš iepriekš atradies apcietinājumā. Vīrieša galva atrasta netālu no līķa, kas bija apgānīts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+