LETA

No glābējsilītēs ievietotajiem bērniem 11 jau ir adoptēti 0

No 12 bērniem, kas Latvijā tika ievietoti glābējsilītēs, 11 jau ir adoptēti, savukārt viens no mazuļiem atrodas pirmsadopcijas aprūpē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124
Lasīt citas ziņas

Rīgā glābējsilītēs kopumā tika atstāti deviņi mazuļi un viņi visi jau ir adoptēti, aģentūrai LETA pastāstīja Rīga bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs. Viņš norādīja, ka ar vienu bērniņu bija grūtības, taču arī šis bērniņš tika adoptēts.

Tāpat abi bērni, kurus atstāja glābējsilītē Liepājā, ir adoptēti, aģentūra LETA uzzināja Liepājas bāriņtiesā. Savukārt meitenīte, kura pagājušā gada oktobra vidū tika atstāta glābējsilītē Daugavpilī, iejutusies ģimenē, kur viņa atrodas pirmsadopcijas aprūpē un uzraudzībā, iepriekš informēja Daugavpils bāriņtiesas priekšsēdētāja Inga Cauņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

No 12 mazuļiem, kas Latvijā ievietoti glābējsilītēs, septiņas bija meitenes un pieci zēni.

Sākumā glābējsilītēs atstātie bērni nonāk pirmsadopcijas aprūpē, kas var ilgt līdz pusgadam, bet adopcija tiek apstiprināta tikai tad, kad potenciālajiem vecākiem un bērnam ir izveidojušās ģimeniskas attiecības. Pirmsadopcijas procesā bioloģiskajiem vecākiem vēl ir iespēja pārdomāt un pieņemt lēmumu bērniņu audzināt pašiem.

Pirmā glābējsilīte Latvijā tika atklāta Rīgā 2009.gada septembrī. 2010.gada oktobra sākumā tā tika izveidota arī Liepājā, bet 2011.gada janvārī glābējsilīte atklāta Daugavpilī. Nākamo glābējsilīti plāno atklāt šogad pavasarī Valmierā.

Pie glābējsilītes nav uzstādītas videokameras, negribēto bērniņu tur var ievietot anonīmi. Ja mazulis nav izsludināts meklēšanā un viņam nav vardarbības pēdu, tiesībsargājošās iestādes kriminālprocesu nesāk un vecāki meklēti netiek.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.