Latvijā
Sabiedrība

No Grieķijas Latvijā ieradušies 15 patvēruma meklētāji6


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto AFP/LETA

Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas piecpadsmit personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tajā skaitā septiņi nepilngadīgi bērni, preses paziņojumā informē Iekšlietu ministrija.

Personas ieradās Latvijā vēlā trešdienas vakarā un patlaban atrodas patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

Atbilstoši starptautiski noteiktajām procedūrām un Patvēruma likuma prasībām, tūlīt pēc ierašanās Latvijā robežsardze pieņēma pārvietoto cilvēku iesniegumus un iepazīstināja ar patvēruma meklētāja tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā. Amatpersonas veica arī sākotnējo aptauju, ievadīja personu pirkstu nospiedumus “Eurodac” sistēmā un izsniedza patvēruma meklētāja dokumentus.

Nākamajās dienās robežsardze turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks padziļinātas intervijas un nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei turpmākam darbam un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Tāpat pakāpeniski darbu ar pārvietotajām ģimenēm uzsāks citas valsts un nevalstiskās institūcijas, kam jānodrošina latviešu valodas apguve un sociālekonomiskās iekļaušanas pasākumi.

Saistītie raksti

Pēc garā ceļa un nepieciešamo formalitāšu kārtošanas pagājušā naktī ģimenes atpūšas un lūgušas respektēt viņu privātumu.

Jau ziņots, ka pārvietošanas programmas ietvaros Latvijai jāuzņem ap 700 patvēruma meklētāju divu gadu laikā. Pašlaik Latvijā ieradušies kopumā 21 patvēruma meklētājs. Iepriekš ieradās seši cilvēki – ģimenes no Sīrijas un Eritrejas. Pārvietošana notiek lēnāk nekā iepriekš plānots.

LA.lv