×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
14. aprīlis, 2016
Drukāt

No Grieķijas Latvijā ieradušies 15 patvēruma meklētāji (6)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas piecpadsmit personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tajā skaitā septiņi nepilngadīgi bērni, preses paziņojumā informē Iekšlietu ministrija.

Personas ieradās Latvijā vēlā trešdienas vakarā un patlaban atrodas patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

Atbilstoši starptautiski noteiktajām procedūrām un Patvēruma likuma prasībām, tūlīt pēc ierašanās Latvijā robežsardze pieņēma pārvietoto cilvēku iesniegumus un iepazīstināja ar patvēruma meklētāja tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā. Amatpersonas veica arī sākotnējo aptauju, ievadīja personu pirkstu nospiedumus “Eurodac” sistēmā un izsniedza patvēruma meklētāja dokumentus.

Nākamajās dienās robežsardze turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks padziļinātas intervijas un nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei turpmākam darbam un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Tāpat pakāpeniski darbu ar pārvietotajām ģimenēm uzsāks citas valsts un nevalstiskās institūcijas, kam jānodrošina latviešu valodas apguve un sociālekonomiskās iekļaušanas pasākumi.

Pēc garā ceļa un nepieciešamo formalitāšu kārtošanas pagājušā naktī ģimenes atpūšas un lūgušas respektēt viņu privātumu.

Jau ziņots, ka pārvietošanas programmas ietvaros Latvijai jāuzņem ap 700 patvēruma meklētāju divu gadu laikā. Pašlaik Latvijā ieradušies kopumā 21 patvēruma meklētājs. Iepriekš ieradās seši cilvēki – ģimenes no Sīrijas un Eritrejas. Pārvietošana notiek lēnāk nekā iepriekš plānots.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. lai tik ved bērnus,aizved uz baznīcu un nokrista,lai vairojas kristīgie un valstij jāsūta bērnus uz skolu jau tūlīt,bez kavēšanās,lai neizaug analfabēti…(Sākumā krāsas zīmuļus…) Tas ir valsts pienākums un gods-visiem jāiegūst vismaz pamatizglītība…Arī bērnudārzā sūtīt jau no mazuma-iemācīsies valodu gada laikā bez problēmām.Nekādas integrācijas pa mammas klēpi,savu valodu viņi tā vai tā zinās. Tikai dažas reizes mātei jāļauj atnākt līdzi,lai iedrošinātu.ZINU NO PIEREDZES!!!!!!!!!!!!!!! Bērns dzīvoja diennakts dārziņā,runāja krieviski,tad vienu gadu laukos un nekādu problēmu-man neviens nejautāja,bet dārziņi bija un viss un darbs trīs maiņās…. Ja ņemam bēgļus,tad valstij jānodrošina,lai viņi kļūst par šīs valsts patriotiem un mīl šo zemi,nevis ienīst!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Un nevajag sarežģīt visu,lai vairāk naudas izspiestu.Rūpes,labestību un iespēju un nebūs jābrīnās,ka brauc pie džikādistiem mācīties karot.

 2. tie iepriekšējie sīrijas bēgļi. kas pazuda no muceniekiem?

 3. Viņi paši jau te neieradās,viņus te atveda .

 4. un tomēr > troļļiem Atbildēt

  Uz Latviju viņi grib braukt, bet uz Krieviju — ne mūžam.

 5. Jācer,ka no Grieķijas ieradušies patvēruma meklētāji nebūs pārāk šokēti,uzzinot,ka,atšķirībā no Grieķijas 6,8%,Latvijā pat paši nepieciešamākie pārtikas produkti ir aplikti ar 21% PVN likmi!

  • Grieki to var atlauties Atbildēt

   Dzīvojot kā miljardu parādnieki Par grieku krāpšanos mēs visi maksājam. Jāaprīno bēgłu drosmi vai nezināšanu izvēloties šo pasaules stūri.

Draugiem Facebook Twitter Google+