×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. marts, 2015
Drukāt

No Hanzas savienības līdz šodienai. Saruna ar Norvēģijas vēstnieku Steinaru Egilu Hāgenu

Foto - LETAFoto - LETA

Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijā Steinars Egils Hāgens uzsver, ka Norvēģijas uzņēmumus Latvijā pievelk šeit esošais kvalificētais darbaspēks, turklāt daudzi latvieši runā norvēģu valodā, kas palīdz raitāk veidot biznesu. Norvēģijas uzņēmumi Latvijā jau darbojas kopš Latvijas neatkarības atgūšanas un redz Latviju kā labu vietu investīcijām. Šo interesi apliecina arī skaitļi, jo Norvēģijas uzņēmumi ir piektais lielākais ārvalstu investors Latvijā.

– Kādi ir jaunumi Norvēģijas un Latvijas ekonomiskajās attiecībās?

S. E. Hāgens: – Pēc nedēļas Latvijas prezidents Andris Bērziņš valsts vizītē apmeklēs Norvēģiju. Viņam līdzi dosies liela Latvijas uzņēmēju delegācija – ir jau pieteikušies ap 70 pārstāvju no vairāk nekā 45 uzņēmumiem. Esmu pārliecināts, ka šī vizīte stimulēs tirdzniecību un investīcijas starp Latviju un Norvēģiju.

Latvijas un Norvēģijas attiecībās ir trīs pamatelementi: tirdzniecība un investīcijas, sadarbība NATO, kā arī sadarbība Eiropas ekonomiskajā zonā. Vizītes dienās arī visi agrie komerc­reisi uz Oslo ir izpirkti, tādēļ pieļaujam, ka Norvēģijā ieradīsies vēl vairāk Latvijas uzņēmēju, un tas parāda viņu lielo interesi par Norvēģiju.

Mūsu tirdzniecības attiecību vēsture sniedzas vēl Hanzas savienībā viduslaikos. Apmeklēju Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeju, kur redzēju karti, kurā starp Hanzas savienības pilsētām iezīmētas saites, un tāda jau tolaik ir starp Bergenu Norvēģijā un Rīgu. Es aizsūtīju kartes fotogrāfiju savai māsai, kas ir vēsturniece un arheoloģe Bergenā, un viņa bija patīkami pārsteigta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+