Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
8. jūnijs, 2015
Drukāt

Mājputnu bizness Kalkūnes pagasta “Indiņos”: no hobija līdz uzņēmējdarbībai (4)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Putnkopība ir viena no retajām nozarēm, kur ar samērā nelielu kapitālu var uzsākt mazo biznesu. Vēl aizvien pieprasījums pēc mājputnu produkcijas pārsniedz piedāvājumu, it īpaši lauku sētās, brīvos turēšanas apstākļos audzētai putnu gaļai. Šai nozarei ir nākotne un perspektīvas – tā uzskata Kalkūnes pagasta piemājas saimniecības “Indiņi” saimnieki RITA ARTIŠEVSKA un KASPARS ČEKANOVSKIS.

Soli pa solim

“Indiņu” saimniece pirms 16 gadiem sāka ar piecām paipalām, tolaik vēl dzīvodama dzīvoklī. Vēlāk, pārceļoties uz viensētu, viņa ganāmpulku krietni paplašināja ar broileriem, dējējvistām, pērļu vistām, zosīm, pīlēm. Saimniecībā patlaban notiek pilns mājputnu audzēšanas cikls no olas līdz vistai. Putnu mazuļus un inkubācijas olas ik gadu ieved no Polijas, Slovākijas, Francijas un Čīles ar lietuviešu putnkopju starpniecību. Putnēnus tirgo arī citiem audzētājiem Latvijā.

– Sākoties sezonai, mēs katru otro nedēļu braucam ap 1000 km lielo apli pa Latviju, piegādājot preci klientiem. Mājputnus pārvadājam speciālās kastēs busiņā, kas aprīkots ar kondicionieri, tāpēc tie necieš no karstuma pat vasaras vidū, – stāsta putnkope.

Līdz ziemai visi ūdensputni tiek realizēti, jo audzēt tos ziemā nav rentabli. Kopš šā gada aprīļa saimniecībā ir PVD reģistrēta kautuve, kurā tiek kauti pašu audzētie putni un truši. Saimnieki uzbūvējuši arī kūpinātavu, jo, pieaugot pieprasījumam pēc pašmāju kūpinājumiem un marinējumiem tirgū, nolēma nodarboties arī ar mājražošanu.

– Pirms četriem gadiem kļūstot par bezdarbnieci, pēkšņi jutos kā balta lapa dzīves priekšā, taču nenolaidu rokas bezcerībā. Uzdrošinājos sākt uzņēmējdarbību un izveidot mājputnu audzētavu, ar ko varētu ieņemt savu nišu tirgū. Tādējādi īstenoju pirmo projektu ar Nodarbinātības valsts aģentūras starpniecību, – par panākto stāsta saimniece.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vēlos sazināties personīgi. Vai ir iespējams saņemt telefona numuru vai epastu?

  2. Bizness labs, bet vēlētos sazināties personīgi, vai nevarētu dabūt “Indiņi” e-pastu

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+