Mobilā versija
+4.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
26. marts, 2015
Drukāt

No izsoles ASV noņem Hitlera gleznu

Ekrānšāviņš no theguardian.comEkrānšāviņš no theguardian.com

No izsoles ASV atsaukts Ādolfa Hitlera 1912. gadā gleznots akvarelis, raksta “The Guardian“.

Gleznu bija paredzēts izsolīt šodien, tās sākumcena bija noteikta 30 000 dolāru apmērā, tomēr izsoļu nams “Nate D Sanders” to bez paskaidrojumiem izņēmis no izsolāmo mākslas darbu saraksta. Pārdevēja vārds netiek atklāts.

Laikraksts atgādina, ka šis ir viens no nedaudzajiem līdz mūsdienām zināmajiem aptuveni 2000 darbiem, ko nākamais nacistu vadonis uzgleznoja jaunībā. Interesanti, ka divi citi ar Hitleru saistīti priekšmeti no izsoles sarakstiem nav izsvītroti. Šodien tiks izsolīts “Mein Kampf” divsējums un 1909. gadā izdots dokuments par Hitlera dzīvesvietas maiņu. To sākumcena noteikta attiecīgi 35 000 un 20 000 dolāru apmērā.

1908. gadā, kad viņam bija tikai 18, Hitlers pārcēlās uz Vīni, cerībā veidot mākslinieka karjeru, taču viņu divas reizes nepieņēma Vīnes Mākslas akadēmijā. Cīnīdamies ar nabadzību, nākamais fīrers pelnīja iztikai, pārdodot savus darbus tūristiem.

Pievienot komentāru

Esmu pārrakstījis kā Čehovu, tā Šekspīru. Saruna ar Regnāru Vaivaru (1)Jaunnedēļ 27. februārī Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē pirmizrādi piedzīvos izrāde "Lidojošais Travolta” Regnāra Vaivara režijā - stāsts par latviešu bailēm izrauties no sev ierastās vides, kā sacīts teātra izrādes pieteikumā.
Draugiem Facebook Twitter Google+