×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. septembris, 2016
Drukāt

Simtiem cilvēku atvadās no talantīgā aktiera Jāņa Reiņa (2)

Foto - Lita Krone/LETAFoto - Lita Krone/LETA

27. augusta vakarā uzzinājām skumju ziņu, ka tikai 55 gadu vecumā mūžības ceļos aizsaukts Jānis Reinis. 3. septembrī no talantīgā aktiera Rīgas krematorijā atvadījās simtiem cilvēku, bet zemes klēpī viņu guldīja Ilūkstes kapos.

Aktieris no Dieva. Izcila, talantīga, ar aktierisku harismu apveltīta personība, sevi ārdoša, lai citiem sniegtu mākslas katarsi.

“MANA GODKĀRĪBA IR PAĒDUSI”. LASI VIENU NO PĒDĒJĀM SARUNĀM AR JĀNI REINI, KAS NOTIKA 2014. GADA PAVASARĪ

Viņš dzimis 1960. gada 13. decembrī Obeļos (Lietuvā), strādājis gan Dailē, gan Nacionālajā teātrī. Pēdējos gados televīzijas skatītāji Jāni Reini pazina kā kolorīto Robertu Rambānu seriālā “Sirdsmīļā Monika”, kā arī vairākās ceļojošajās brīvdabas izrādēs, taču viņam bija daudz izcilu un spožu lomu tieši Nacionālajā (Drāmas) teātrī. Sava talanta visaugstāko lidojumu Jānis Rei­nis sasniedza, spēlējot 80. gadu kulta izrādēs – lai pieminam kaut viņa Romeo V. Šekspīra “Romeo un Džuljetā” (kopā ar Lāsmu Kugrēnu), Ubaga zēnu “Princī un ubaga zēnā”.

Teātra vēsturē ierakstīts viņa spilgtais tēlojums iestudējumos “Tikai muzikants”, “Sarkanmatainais kalps”, “Mirabo”, “Reiz dzīvoja kāds Jātnieks”, “Skapēna blēdības” un citos. Savu brīnišķīgo un diemžēl pilnībā nenovērtēto aktiera talantu Jānis Reinis atklāja arī kino lomās – skatītāji neaizmirsīs viņa Juhannesu Oļģerta Dunkera “Viktorijā” (1988), Mārtiņu “Rīgas sargos”, Kārli “Baigajā vasarā”, Pietuka Krustiņu televīzijas filmā “Mērnieku laiki”, Miķeli “Zītaru dzimtā”. Pēdējos gados diemžēl Jānis Reinis bija spiests sev iztiku pelnīt, strādājot par taksometra vadītāju. Jāpiekrīt tiem, kas teic – pasaule kļūst plakanāka, kad šādas personības aiziet.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Izsaku vislielako lidzjutibu aktiera gimenei un visiem si mila aktiera talanta cienitajiem. Vieglas smiltis Jums dargais JANI.

  2. Lai Tev vieglas smiltis cienijamais maaksliniek,zeel ka valsts taa izturas pret saviem talantiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+