×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. septembris, 2013
Drukāt

No Jeseņices uz Ļubļanu?

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Slovēnijas četrās pilsētās rīt sāksies Eiropas basketbola čempionāta finālturnīrs, kurā piedalīsies 24 valstu izlases. Latvijas basketbolisti to sāks B grupā Jeseņicē.


 

Bosnieši nav oriģināli

Latvijas Basketbola savienības vadītāji izlasei nav izvirzījuši konkrētu uzdevumu, apzinoties, ka puiši ir sava amata profesionāļi un laukumā darīs visu, lai uzvarētu katrā spēlē. Uzvaru skaitīšanu sāksim Jeseņicē, taču izlases galvenais treneris Ainārs Bagatskis teic, ka visi ļoti vēlas to turpināt Ļubļanā, kur notiks finālturnīra otrais posms.

Ceļš uz Ļubļanu jāsāk jau rīt, kad pretiniece būs nosacīti vājākā no mūsu spēcīgās grupas komandām – Bosnijas un Hercegovinas izlase. Ar to latvieši tikās jau pērn kvalifikācijas turnīrā, Sarajevā līdz 7000 fanu apklusināšanai pietrūka pavisam maz (84:87), bet Rīgā izdevās pārliecinošs revanšs (80:64). Latvijas izlasei klāt nākusi pieredze gan Jāņa Blūma, Kristapa Janičenoka un Armanda Šķēles personā, gan pārējo augstā līmenī aizvadītajā sezonā. Pretiniekiem līderi ir tie paši, tāpat arī problēmas pārbaudes spēlēs, kurās ne vienmēr uzdevumu augstumos bija komandas aizsardzība.

“Bosnieši aktīvi runā par šī mača lielo nozīmi, taču nav oriģināli,” spriež Ainārs Bagatskis. “Pirmā spēle jebkurā turnīrā ir īpaša visiem, jo uzvara dod ne tikai punktus, bet arī pārliecību, kas ietekmē komandas turpmāko likteni. Taču Jeseņicē mums būs piecas spēles, un katra ar izšķirošu nozīmi. Pērn jau parādījām, ka varam uzvarēt Bosnijas un Hercegovinas izlasi, un nesaskatu nepārvaramus šķēršļus, kāpēc to nevarētu izdarīt vēlreiz. Jā, pretiniekiem ir individuāli ļoti meistarīgie līderi Mirza Teletovičs, Nihads Dedo-
vičs un naturalizētais Zaks Raits, taču ir arī vājās vietas, kuras jāprot izmantot. Spēles plāns mums skaidrs, taču to vajadzēs realizēt praksē. Jākoncentrējas savai spēlei, jācenšas izvairīties no kļūdām. Ja izdosies nospēlēt tā, kā gribam un protam, tad lai bosnieši pierāda, ka var mūs pārspēt.” Spēlei pret Bosniju mūsējie gatavojušies teju divas nedēļas. Pārējie pretinieki tiks tuvāk iepazīti jau Jeseņicē.

 

Jāapgāž prognozes

Latvijas izlasei bukmeikeri B grupā atvēlējuši pastarīšu lomu, pirmajām trim vietām un iekļūšanai otrajā posmā izvirzot Lietuvas, Serbijas un Maķedonijas izlases. “Varbūt pat labi, ka tā. Mums ir ko pierādīt, un lai tikai kāds pamēģina mūs nenovērtēt. Ļoti svarīga būs pirmā spēle pret bosniešiem,” saka Armands Šķēle, kurš Eiropas čempionātā piedalīsies jau piekto reizi. “Šogad nav spiediena no malas un nevietā, nav “tagad vai nekad” radītās ažiotāžas. Citādi jau basketbols nav mainījies. Mainījušies spēlētāji, bet kolektīvs mums ir labs. Izlasē nekad nav bijis citādi. Paša mērķi? Nācu, darīju savu darbu un spēlēju, kā māku un kā grib treneri. Šķiet, savu vietu komandā esmu atradis un gribu atgādināt, ka vēl neesmu norakstāms. Tāpat gribu Jeseņicē izcīnīt vismaz divas uzvaras,” turpina Šķēle. Rīt viņam būs trīsdesmitā dzimšanas diena.

“Pirms diviem gadiem uz Eiropas čempionātu Lietuvā devāmies kā jaunie, bet tagad visi esam spēlējuši labā līmenī, vairāki arī ārzemēs, tādēļ ir cita pieredze un pārliecība. Bailes nav ne no viena pretinieka, pierādīsim, ka velti mūs uzskata par pastarīšiem. Jūtu, ka arī sportiskās formas virsotne ir sasniegta,” no Daira Bertāna patiešām staro pārliecība, kādas nebija aizpērn uz Šauļiem teju vai izmēģinājumu trusīšu statusā vestajai komandai. “Esam labi pastrādājuši, ļoti labi sagatavojušies gan fiziski, gan psiholoģiski. Mēs nevienā brīdī nedrīkstam padoties, jācīnās par katru laukuma centimetru. Ja tā būs, tad neko nevarēsm pārmest arī tad, ja zaudēsim spēcīgākam pretiniekam. Bet pirmkārt jādomā par uzvarām,” atstāt laukumā sirdi sola komandas kapteinis Jānis Blūms.

Latvijas izlases spēļu tiešraides būs skatāmas TV6, bet daudz plašākā apjomā Eiropas čempionātu translēs “Viasat Sport Baltic”.

 

BASKETBOLS. KALENDĀRS

EIROPAS ČEMPIONĀTS

A grupa: Francija, Vācija, Lielbritānija, Izraēla, Ukraina, Beļģija. B grupa: Lietuva, Serbija, Maķedonija, Melnkalne, Bosnija un Hercegovina, Latvija. C grupa: Spānija, Slovēnija, Horvātija, Gruzija, Polija, Čehija. D grupa: Krievija, Grieķija, Turcija, Itālija, Somija, Zviedrija.

Spēles B grupā

4. septembrī: Latvija – Bosnija (15.30 pēc Latvijas laika), Maķedonija – Melnkalne (18.45), Serbija – Lietuva (22.00); 5. septembrī: Latvija – Melnkalne (15.30), Bosnija – Serbija (18.45), Lietuva – Maķedonija (22.00); 6. septembrī: Melnkalne – Bosnija (15.30), Latvija – Lietuva (18.45), Maķedonija – Serbija (22.00); 8. septembrī: Bosnija – Maķedonija (15.30), Latvija – Serbija (18.45), Lietuva – Melnkalne (22.00); 9. septembrī: Latvija – Maķedonija (15.30), Lietuva – Bosnija (18.45), Melnkalne – Serbija (22.00).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+