Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
10. maijs, 2012
Drukāt

No jūlija Eiropas Savienībā samazināsies viesabonēšanas tarifi

telef

No šā gada jūlija, pārvietojoties Eiropas Savienības (ES) robežās, mobilo tālruņu, viedtālruņu un planšetdatoru lietošana būs daudz lētāka, paredz 10.maijā Eiropas Parlamenta apstiprinātā vienošanās ar dalībvalstīm.

No 1.jūlija viena megabaita lejupielādes cena ES patērētājiem nevarēs pārsniegt 0,70 eiro (0,49 latus). Līdz 2013.gadam tarifu griesti samazināsies līdz 0,45 eiro (0,32 latiem) par megabaitu, līdz 2014.gadam – 0,20 eiro (0,14 latiem) par megabaitu. Pašlaik nav nekādu ierobežojumu cenām, ko mobilo sakaru operatori var prasīt par datu pakalpojumu viesabonēšanu, aģentūru LETA informēja Eiropas Parlamenta informācijas birojā Latvijā.

Mazumtirdzniecības cenu griesti balss sarunām no šā gada 1.jūlija nevarēs pārsniegt 0,29 eiro (0,2 latus) par vienu sarunas minūti, no 2014.gada 1.jūlija maksa par minūti nedrīkstēs pārsniegt 0,19 eiro (0,13 latus). Pašlaik noteiktie cenu griesti ir 0,35 eiro (0,25 lati). Arī īsziņu sūtīšana būs lētāka – no pašreizējās maksimālās cenas 0,11 eiro (0,08 latiem) tā šā gada 1.jūlijā samazinās līdz 0,09 eiro (0,06 latiem), savukārt 2014.gada 1.jūlijā tā būs 0,06 eiro (0,04 lati).

Jaunie noteikumi pirmoreiz paredz pasākumus konkurences palielināšanai viesabonēšanas tirgū. Klienti no 2014.gada 1.jūlija varēs iegādāties vietējos un viesabonēšanas pakalpojumus no atšķirīgiem operatoriem, saglabājot to pašu numuru un bez papildmaksas par cita operatora pakalpojumu izmantošanu. Vietējo sarunu nodrošinātājiem būs pienākums informēt patērētājus par viņu tiesībām šajā jomā.

No šī gada 1.jūlija virtuālie operatori – mobilo sakaru nodrošinātāji, kam nav pašiem savas tīkla infrastruktūras, – būs tiesīgi piekļūt citu operatoru tīkliem par vairumtirdzniecības cenām, lai nodrošinātu viesabonēšanas pakalpojumus. Tas iedrošinās vairāk operatoru sacensties viesabonēšanas pakalpojumu tirgū.

Jaunos noteikumus jūnijā apstiprinās Eiropas Savienības Padome. Dalībvalstīm tie būs jāpiemēro no 2012.gada 1.jūlija. Eiropas Komisijai līdz 2016.gada 30.jūnijam būs jāpārskata noteikumu darbība.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+