Mobilā versija
Brīdinājums +4.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
10. maijs, 2012
Drukāt

No jūlija Eiropas Savienībā samazināsies viesabonēšanas tarifi

telef

No šā gada jūlija, pārvietojoties Eiropas Savienības (ES) robežās, mobilo tālruņu, viedtālruņu un planšetdatoru lietošana būs daudz lētāka, paredz 10.maijā Eiropas Parlamenta apstiprinātā vienošanās ar dalībvalstīm.

No 1.jūlija viena megabaita lejupielādes cena ES patērētājiem nevarēs pārsniegt 0,70 eiro (0,49 latus). Līdz 2013.gadam tarifu griesti samazināsies līdz 0,45 eiro (0,32 latiem) par megabaitu, līdz 2014.gadam – 0,20 eiro (0,14 latiem) par megabaitu. Pašlaik nav nekādu ierobežojumu cenām, ko mobilo sakaru operatori var prasīt par datu pakalpojumu viesabonēšanu, aģentūru LETA informēja Eiropas Parlamenta informācijas birojā Latvijā.

Mazumtirdzniecības cenu griesti balss sarunām no šā gada 1.jūlija nevarēs pārsniegt 0,29 eiro (0,2 latus) par vienu sarunas minūti, no 2014.gada 1.jūlija maksa par minūti nedrīkstēs pārsniegt 0,19 eiro (0,13 latus). Pašlaik noteiktie cenu griesti ir 0,35 eiro (0,25 lati). Arī īsziņu sūtīšana būs lētāka – no pašreizējās maksimālās cenas 0,11 eiro (0,08 latiem) tā šā gada 1.jūlijā samazinās līdz 0,09 eiro (0,06 latiem), savukārt 2014.gada 1.jūlijā tā būs 0,06 eiro (0,04 lati).

Jaunie noteikumi pirmoreiz paredz pasākumus konkurences palielināšanai viesabonēšanas tirgū. Klienti no 2014.gada 1.jūlija varēs iegādāties vietējos un viesabonēšanas pakalpojumus no atšķirīgiem operatoriem, saglabājot to pašu numuru un bez papildmaksas par cita operatora pakalpojumu izmantošanu. Vietējo sarunu nodrošinātājiem būs pienākums informēt patērētājus par viņu tiesībām šajā jomā.

No šī gada 1.jūlija virtuālie operatori – mobilo sakaru nodrošinātāji, kam nav pašiem savas tīkla infrastruktūras, – būs tiesīgi piekļūt citu operatoru tīkliem par vairumtirdzniecības cenām, lai nodrošinātu viesabonēšanas pakalpojumus. Tas iedrošinās vairāk operatoru sacensties viesabonēšanas pakalpojumu tirgū.

Jaunos noteikumus jūnijā apstiprinās Eiropas Savienības Padome. Dalībvalstīm tie būs jāpiemēro no 2012.gada 1.jūlija. Eiropas Komisijai līdz 2016.gada 30.jūnijam būs jāpārskata noteikumu darbība.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+