×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
15. novembris, 2017
Drukāt

Tiesu izpildītājs paņem gandrīz visu: alimentu parādnieka Gata stāsts (43)

Ekrānšāviņš no "Bez Tabu" video.Ekrānšāviņš no "Bez Tabu" video.

Zvērināts tiesu izpildītājs atņem gandrīz visu algu, par savu situāciju TV3 raidījumam “Bez Tabu” stāsta Gatis Smiltenē.

Gatim ir uzturlīdzekļu parāds, jo viņam ir trīs dēli. Kopš vīrietis strādā, parāda summa tiek automātiski atskaitīta. Atvaļinājuma nauda “aizgājusi” simtprocentīgi, stāsta vīrietis.

No kā lai dzīvo, jautā Gatis.

Ja kontā mēnesī ir saglabāti 190 eiro mēnesī, tad viss ir bijis korekti, skaidro Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomē.

Uzturlīdzekļu jeb alimentu nemaksātājiem ir jāatstāj puse no minimālās algas, vēsta raidījums.

Kopš ir dibināts Uzturlīdzekļu garantijas fonds, alimentu nemaksātāju parāds valstij ir ap 200 miljoniem eiro un tos ir parādā nepilni 34 000 cilvēku. Lielo parādu dēļ valsts meklē jaunus veidus, kā piespiest maksāt uzturlīdzekļus par savām atvasēm. Nesen spēkā stājās norma, ka alimentu nemaksātājiem var liegt vadīt auto.

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. SITOS LATVIJAS VISI TIESU IZPILDITAJI UN VEL VINU BANDAS PAREJAS IR VISISTAKIE
  ZAGLI

 2. Stulbums kautkads vecenem vispar vaidzetu bernus atnemt un adot tam kad maksa

 3. Ja,almenti ir jamaksa,bet mans draugs savu meitu nav redzejis kops dzimsanas,jo berna mate nelauj,ari barintiesa ir iejaukta,bet ta maz palidz.Vinam pat nav konta numura uz kuru skaitit alimentus,visas pules to dabut ir beigusas nesekmigi.Pa siem 9 gadiem ir laisti vel divi berni kuru tevus ir piemeklejis tas pats lktenis,viens ir dzimis Anglija no musulmana,kad Anglijas barintiesa keras pie lietas,tad ari Latvija visi pamodas .Davanas sutam uz barintiesu lai nodod meitas un ari tas esot skandali ka tas tiekot darits.Tagad vins cinas lai meitu nemtu pie sevis,bet proces ir ilgs un nesaprotams.Lidz ar to ari tiek vilts almentu parads un uz rokas paliek 190.

 4. Es zinu ari ģimenes ka maksa valsts uzturlidzeklus matei un tevs vel perk apģerbu berniem un telefonus dod vel naudu.

 5. Ja cilvēkam ir bērni un viņš par tiem nerūpējas, tad nav ko sūdzēties publiski. Jā bērni ir palaisti pasaulē, tad jārūpējas. Mammām neviens neprasa, pietiek līdzekļu vai nepietiek, sabiedrība kā normu uztver to, ka mammām visu jāvar. Tas, ka mamma pati varbūt normāli ēd reizi nedēļā vai reizi mēnesī, tas nevienu neinteresē. Ir pilnīgi vienalga, kāpēc cilvēki ir šķīrušies, bērnus viņi radīja abi un abiem ir bērnus jāuztur un jāizaudzina.

  • Un kāpēc tad mammas negrib bērnus atdot audzināšanā tēviem? Manuprāt alimenti nebūtu maksājami, ja tēvs gatavs audzināt, bet māte liek šķēršļus.

 6. Galīgi debili cilvēki ar debīlu sistemu, atnem tiesibas braukt, un ja nu tas ir pelnīšanas veids un sim cilvēkam atnemat darbu…nabadziba apzog nabadzibu.

 7. Un mātēm, kam vienām jāuztur bērni, bieži vien savām vajadzībām nepaliek nekas! Par to šie alimentu nemaksātāji nedomā. Un vispār tas ir liels kauns – nemaksāt alimentus saviem bērniem. Aiz kauna būtu zemē jālien.Tā teikt – taisīt bērnus tīrais prieks, tālāk lai dzīvo kā grib, ja jau piedzimuši.

 8. Nu man savulaik sievu aizvilināja ļoti turīgs puika. Bērnu arī atņēma. Varbūt kādam tas būs jaunums, bet pie mums tiesas bērnus parasti atstāj mātēm. Pēc tam pietiesāja alimentus principa pēc. Par to ka uzdrošinājos par to bērnu pacīnīties.
  Kā ieteiksit rīkoties šādā situācijā!? Maksāt naudas čupai par to ka savu bērnu gadiem neesmu redzējis!?
  Cik cilvēku- tik situāciju.

 9. Nav vārdam vietas, bērniem ir jāmaksā un nav, ko ņerkstēt. Ja lieta aizgāja līdz tiesai, skaidrs, ka vīrelis prastā manierē atteicās uzturēt bērnus (un nav ko vāvuļot par māmiņas grēkiem, ja tādi arī ir). Tomēr šajā padarīšanā man loģisks jautājums – cik no tās naudas, ko vīrelis it kā maksā alimentos, nokāš tiesu izpildītājs? Un – par ko? Par krēslā piršanu, konta nobloķēšanu un pāris papīru parakstīšanu (papīrus raksta tiesu izpildītāja palīgs, pats tiesu izpildītājs tikai paraksta). Lūk, par ko vajadzēja runāt “Bez tabu”, nevis par šitādiem pusdebīliem eksemplāriem, kas pats pie visa vainīgs.

 10. Ir jau arī ta, ka saņem alimentus,un dzīvo kopā, Un ja Latvijā būtu darba vietas ,un ja varētu nopelnīt pienācīgi, tad tādas problēmas nebūtu. Lai gan agrākos laikos arī bija problēmas, tāpat nemaksaja,vienalga izaugam.

 11. Ko pīksti, uztaisīji tad arī uzturi.

 12. Lai vecenes pierada teviem ka tiesam katru menesi tere to naudu berniem nevis pasassev..un lai citas iet stradat nevis sez ka kranas majas uz uzturlidzekla pabalsta..tiesam zel so virieti..pati pazistu sievieti kura tik speciali dzemde bernus lai tikai nebutu jastrada bet dzivo no uzturlidzekliem..ienistu tas sievietes..

  • Pati neesi krana? Tavuprat piedzemde bernu un ej uzreiz strada? Kapec tad tas berns vispar vajadzigs ja jaatdod uzreiz auklitei vai bernudarzam? Tas butu tikai normali ( un ta citas valstis ir) ka maminai maksa pabalstu par berna audzinasanu lai vina varetu but kopa ar bernu un audzinat pati.

 13. Nesaprotu priekš kam vispār tāds raksts. Lai te atkal uzjundītu kaislības starp vīriešiem un sievietēm? Ja reiz piespriests tad jāmaksā. Kas viņš tagad būtu jāžēlo vai? Tad vajadzēja visu laiku maksāt , jeb nenodarboties paši zināt ar ko, no kā bērni dzimst. Redz šis no 190 nevar paēst. Man Latvijā bija invalīdu pensija 145, es paēdu , un tāpēc tagad esmu Austrijā. Kad es Atmodas laikā biju bezdarbniece bez bezdarbnieka pabalsta, ar mazu bērnu , man sūtīja alimentus 7 latus. Jums liekas , ka es tos nodzēru? Es tikai ņēmu un ņēmu 7 latus mēnesī un nemaz nepadomāju , par nabaga tētiņu. Un kurš neļauj satikties ar savu bērnu? Nu laikam ko sadarījāt, ka neļauj/. Parasti gan ir otrādi , mūža laikā pat neatnāk paskatīties uz savu bērnu.

  • Un parādnieks vēl grib , lai bērni šādiem tēviem pensiju maksā.
   Niknajai. Nevienai sievietei nav nevienam nekas jāpierāda. Kur viņa tērē naudu , tā ir viņas darīšana. Ja alimentus notērē sev, tātad bērnu uztur tikai par savu naudu. Ja bērns būs badā un neaprūpēts, tad mātei atņems mātes tiesības. Tātad nav ko muldēt. Zinām jau tos viņu alimentus. 20 eiro , daudz gan ir no kā dzīvot. Tu laikam bērnu esi tikai pa gabalu redzējusi, ja domā, ka ar alimentiem kāds var pelnīties.

 14. Gatim ir jāmeklē darbs, kur otru daļu izmaksā konvertā …

 15. Kur ir garantija ka ta mate sos alamentus tere bernam?
  To jau valsts neskatas, ja valsts tam sekotu lidz tad vairak ka puse mates dabutu atmaksat pasas atpakal

 16. Piekritu kad fondam jaatmaksa alamentu parads, bet kapec nelaut satikt bernu, ja reiz jamaksa uzturlidzekli tad vaig laut satikt atvasiti nevis pataisa pliku un nabagu un vel pat liedz satikt pasam savu bernu kuram maksa uzturlidzeklus, es savai meitai maksaju bet neesmu redzejis vinu jau 3gadus jo musu valsti mati uzskata par svarigaku, valti laikam tas ir normali ka berns dzivo pie mates un mate grib lai maksa uzturlidzeklus un nelaut satikt tevam savu bernu, latvija labaka?????

  • parejz tejkt laj pierada tere gan savam vajadzibam vini gan uz piedzivotajem pasi skrien prom un tad pieprasa alimentus gudri papilds jenakums ir.ja vecim gan nepavejcas bet vinc nau viens tads kas tada situacija ir,zel ka valdiba neredz to ko dara tiesas ispilditai,vini likumigi tev apzog,likvidet tos resnas pakalas tad vismaz vieglak elpot but,es neesmu pret to ja ir jamaksa bet kad tava maka lien un pedejo izgrab nu tad piedodiet kur ir tajsnigums

  • Ak Dievs! Ko var ņerkstēt ka neļauj satikt! Vai Tu pats esi sazinājies ar savu bērnu? Vai varbūt lepnums neļauj?! Kauns par tiem pīkstuļiem kas tikai pīkst! Un ja sieviete aizgāja pie cita tātad bija tevī grēciņš!

 17. Lai valsts visus nodrošina ar darbu,tad nebūs tādas situācijas.Bet ir tādas kuces kurām vienmēr ir par maz!Kaut arī maksā alimentus cik var atļauties.

 18. Saprotu ka alimenti jāmaksā,bet tam tēvam jau ari būtu jāēd lai varētu arī pastrādāt,lai to naudu arī nopelnitu!

 19. Acīmredzot nebija godīgs alimentu maksātājs, ja lieta nonākusi līdz tiesu izpildītājiem. Un nav ko kunkstēt. Bērnus uztaisīt daudz prāta nevajag – izaudzināt, tas jau ir laika – darba – finansu – emociju ieguldījums. Nez kāpēc šie nemaksātāji domā, ka viss tikai ap naudu grozās. Civillikums vēl daudz ko paredz. Vai šis bērndaris ir padomājis, ka bērnu mātei tagad visdrīzāk ir jāraujas dubultā, lai nodrošinātu bērniem nepieciešamo? Protams, ir sievietes, kuras pamet savus bērnus, bet par vientuļajiem tēviem sabiedrība notrauš gaužu asariņu, bet sieviete, kura viena audzina bērnus, jo radītājs ir izgaisis tālēs zilajās un par bērniem rūpi netur, it bieži ir pakļauta paļām un pārmetumiem no sabiedrības puses.

 20. Tiesu izpildītāji taču ir vieni no bagātākajiem Latvijā!

 21. Ko sūkstieties,Gati?! Tie taču Jūsu dēļi. Mīlat ar ragaviņām braukt,jāmīl arī ragaviņas vilkt?

 22. Jāvienojas ar darba devēju par ”APLOKSNI”

 23. Kā šis tēviņš( tētiņš) DOMĀ: viņa bērniem visu šo laiku jādzīvo neēdušiem?

 24. Cik zināms bērni rodas piedaloties abiem vecākiem – sievietei un vīrietim. Uzskatu, ka arī sievietei jāiegulda kaut kas bērnu audzināšanā finansiāli…nevis tikai jāņaud visu laiku un jāizģērbj vīrieti pliku. Ir tāds labs krievu teiciens – Jeslji sučka nehočet, kobeļ ne skočet!!!

 25. Cik zināms bērni rodas piedaloties abiem vecākiem – sievietei un vīrietim. Uzskatu, ka arī sievietei jāiegulda kaut kas bērnu audzināšanā finansiāli…nevis tikai jāņaud visu laiku un jāizģērbj vīrieti pliku. Ir tāds labs krievu teiciens – Jeslji sučka nehočet, kobeļ ne skočet!!!

  • No alimentiem vien bērnus paēdināt, apģērbt, izskolot un, ja vēl zālēm un vitamīniem nav iespējams. Un mātes visā tajā ieliek vismaz divas reizes vairāk nekā tēvi, jo savādāk visi badā nomirtu….

   • Tikai nevajag stāstīt, ka vienam bērnam mēnesī nepietiek ar alimentiem. Cik atceros ja tēvs maksā 111 eiro, tad mātei arī jāliek tikpat. Ar 200 eiro vaitad pa maz?

 26. Maitas gabals,ko tā māte,kā viņa varēja tos 3.dēlus audzināt,bez tēva palīdzības.ŅAUD VIŅŠ VĒL KRETĪNS!!!!!

 27. Viss ir godīgi. Vecis ņaud, ka nepietiek iztikai,bet ko lai saka viņa 3 bērnu māte? Viņai nauda jāatrod, lai bērnus pabarotu. Esmu bijusi tādā pat situācijā, kad bijušais vīrs iesaka “paciesties”, “saprast” un vēl nezin ko, bet bēŗni grib ēst šodien un zābakus ziemai arī vajag šodien, par īres maksu dzīvoklim nemaz nerunājot. Atbalstu un apsveicu gan šī uzturlīdzekļu fonda izveidi un arī tiesu izpildītāju piedziņas. Varbūt tas piespiedīs bezatbildīgus vīriešus sākt meklēt darbu un domāt par saviem bērniem.

Draugiem Facebook Twitter Google+