×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. februāris, 2012
Drukāt

No Kanādas izraidīti vēl divi Krievijas diplomāti

No Kanādas izraidīti vēl divi Krievijas diplomāti, līdz ar to kopš gada sākuma no Kanādas atzīto diplomātu saraksta izslēgti jau seši krievu diplomāti, kuri tiek turēti aizdomās par saistību ar spiegošanu, ziņo laikraksts “The Globe and Mail”.

Atsaucoties uz anonīmiem avotiem, “The Globe and Mail” ziņo, ka no Kanādas izraidīts Krievijas militārais atašejs Otavā ģenerālis Sergejs Žukovs un konsulāta darbinieks Toronto – Dmitrijs Gerasimovs. Kanādas Ārlietu ministrija un Krievijas vēstniecība Otavā diplomātu izraidīšanu nav apstiprinājušas. “Tā kā šī lieta attiecas uz nacionālo drošību un ir nodota tiesai, mums nav sīkāku komentāru,” aģentūrai AFP paziņoja Kanādas ārlietu ministra preses pārstāvis. Savukārt Krievijas Ārlietu ministrija jau iepriekš noliegusi medijos izskanējušās ziņas, ka tās diplomāti izraidīti no Kanādas spiegošanas skandāla dēļ.

Janvārī Kanādas jūras kara spēku virsniekam Džefrijam Polam Delī tika izvirzītas apsūdzības par slepenas informācijas nodošanu ārvalstīm. Slepeno informāciju viņš nopludinājis piecus gadus, darbojoties Otavā un Halifeksā, kā arī citās Ontārio un Jaunskotijas provinču pilsētās. Delī arī draud apsūdzības par savu pilnvaru pārsniegšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+