×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
27. februāris, 2014
Drukāt

No kažokādu tirdzniecības atsakās pirmie Latvijas uzņēmēji (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Ūdeles zvēraudzētavas "Baltic Devon Mink" fermā, kuras var aplūkot biedrības "Latvijas Zvēraudzētāju asociācija" organizētās atvērto durvju dienas laikā.

“Fur Free Retailer” programmai pievienojušies pirmie Latvijas apģērbu zīmoli – “Uniq”, “Ecattus” un “Ieva Janelsiņa” -, pilnībā atsakoties no kažokādu tirdzniecības ētisku apsvērumu dēļ, biznesa portālu “Nozare.lv” informē programmas vadītāja Latvijā Anna Suhovejeva.

Programmas mērķis ir veicināt ētiskas izvēles iespējas patērētājiem, atspoguļojot mazumtirgotāja politiku attiecībā uz kažokādām. Apliecinot savu apņemšanos atteikties no kažokādu izstrādājumu ražošanas un tirdzniecības, šai programmai jau ir pievienojušies 300 uzņēmumu no visas pasaules, tostarp tādi atpazīstami zīmoli kā ”Zara”, H&M, ”Esprit”, ”Lindex”, ”Topshop”, ”Bershka”, ”Stradivarius” u.c. Tagad ”Fur Free Retailer” programmā iestājušies arī pirmie Latvijas uzņēmēji.

Mēs šajā programmā iesaistāmies, jo uzskatām, ka ir nežēlīgi izmantot neaizsargātus dzīvniekus cilvēku iegribu izpildīšanai, tāpēc aicinām ikvienu padomāt, pirms izvēlēties kažokādu, norāda ”Uniq” vadītāja Linda Breide.

Arī “Ecattus” vadītāja Evija Kalme un modes zīmola “Ieva Janelsiņa” dizainere Ieva Janelsiņa atzīst, ka iestāšanās “Fur Free Retailer” programmā bija likumsakarīgs solis, jo šie zīmoli nekad nav izmantojuši kažokādas, kā arī ir priecīgi, ka ar savu darbību var atbalstīt šāda veida kampaņas.

“Uniq” ir adītu aksesuāru darbnīca, kas pazīstama ar savām krāsainajām cepurēm. Šogad zīmola radīto kolekciju valkāja Latvijas Ziemas olimpisko spēļu dalībnieki Sočos.

Zīmols “Ecattus” darina kreatīvu apģērbu ar košām aplikācijām, īpaši iecienīts zīmols ir mākslinieku aprindās.

Savukārt zīmols “Ieva Janelsiņa” ražo ikdienas tērpus un kāzu tērpus, izmantojot kolekcijās tikai dabīgos materiālus – kokvilnu, linu, vilnu un zīdu.

Jau ziņots, ka nesen ”Fur Free Retailer” programmai pievienojās arī starptautiskais apģērbu koncerns ”Inditex”, kuram pieder 6000 veikalu visā pasaulē un 13 veikali Latvijā, tostarp pazīstamie zīmoli ”Zara”, ”Bershka”, ”Stradivarius”, ”Pull&Bear” un ”Massimo Dutti”.

“Fur Free Alliance” ir starptautiska dzīvnieku aizsardzības organizāciju apvienība, kuras mērķis ir pārtraukt dzīvnieku izmantošanu un nogalināšanu viņu kažoku dēļ, jo ir morāli nepieņemami izmantot jebkuru dzīvnieku šādam nolūkam.

Latvijā ”Fur Free Retailer” programmu pārstāv organizācija ”Dzīvnieku brīvība”, kas pērn pievienojās ”Fur Free Alliance”, bet šī gada janvārī kopā ar lielākajām Latvijas dzīvnieku un vides aizsardzības organizācijām līdzdibināja apvienību ”Sabiedrība pret kažokādām”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tas nozīmē, ka pieaugs cenas kažokādas izstrādājumiem.

  2. PS. Tad jau gaļu arī netirgosim, jo tie teļi, jēri truši, cūkas utt, arī neaizsargāti.

  3. Kažokādas bija, ir un būs, lai ko neteiktu to noliedzēji. Tad jau ādas kurpes, zābakus, somas un tml. arī lai nepārdod. Marasms kaut kāds.

Draugiem Facebook Twitter Google+