×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
25. septembris, 2015
Drukāt

Uz gada notikumu motokrosā aicina Francija

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Ernē trasē Francijas rietumos rīt sāksies Nāciju motokross, kurā Latviju pārstāvēs Pauls Jonass, Matīss Karro un Dāvis Ivanovs.

Pagājis gads, kopš pasaules motokrosa galveno notikumu uzņēma Ķeguma trase “Zelta zirgs”. Pērn tikai mazliet pietrūka, lai Latvijas komanda vismaz atkārtotu mūsu labāko sasniegumu – debijas reizē 1992. gadā izcīnīto 11. vietu. Ķegumā latvieši ieņēma 12. vietu. “Mums ir ļoti jauna komanda, un joprojām ir pēc kā tiekties,” toreiz sprieda Matīss Karro (attēlā), kuram 24 gadu vecumā ir lielākā pieredze no Latvijas komandas trio.

Pēc kā viņi tieksies Ernē trasē? Pauls Jonass, debitējot pasaules čempionātā, izcīnīja sudraba medaļu. Dāvis Ivanovs aizvadīja veiksmīgu sezonu Latvijā un četras reizes izmēģināja spēkus arī pasaules čempionāta posmos, iegūstot 11 punktus un 53. vietu MXGP klases kopvērtējumā. Matīsam Karro sezonas sākumu sabojāja krustenisko saišu plīsums, nebija arī līguma ar pasaules čempionātā startējošu komandu, tādēļ vasaras lielāko daļu Matīss aizvadīja pašmāju un Lielbritānijas trasēs. Šķiet, ka uz rudens pusi viņš atguvis ātrumu. Uz startu Ernē pretendēja arī Roberts Justs, taču savainojums viņu piespieda sezonu beigt jau tās vidū.

Šoruden liela uzmanība pievērsta sportistu motocikliem. Panākta vienošanās ar komandu “KTM Red Bull”, ka tās tehnika un apkalpojošais personāls būs Jonasa rīcībā. “Komandai tas nebūtu jādara, taču, pateicoties Paula Jonasa un Kristera Serģa ietekmei, KTM deva mums šādu iespēju,” komentē Latvijas komandas vadītājs Mareks Segliņš. Ar Igaunijā īrētiem un viņnedēļ testētiem jauniem “Honda” motocikliem Ernē trasē brauks Karro, Ivanovam būs sezonas gaitā pārbaudīta tehnika.

Nāciju krosu rīko pērnie uzvarētāji franči, un arī šoreiz Polēns Gotjē, Marvins Muskē un Romāns Fevrē ir starp titula galvenajiem pretendentiem. Motokrosa lielvalsts Beļģija pretī liks Kenu de Dijkeru, Žiljēnu Līberu un Žeremī van Horebēku. Savulaik neuzvaramie amerikāņi bez titula palikuši jau trīs gadus, bet šoreiz to izcīnīt centīsies Džastins Barsija, Žeremī Martins un Kūpers Vebs. Iejaukties favorītu cīņās noteikti vēlēsies vēl kāds. Sacensībām Ernē trasē pieteikušās 35 komandas, bet tikai 20 no tām svētdien startēs A finālā. Latvijas komandai pēdējo astoņu gadu laikā tajā iekļūt nav sanācis tikai vienreiz.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+