×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. septembris, 2012
Drukāt

No kirilicas – uz itāliešu valodu?


Foto no www.jurmala.lvFoto no www.jurmala.lv

Vairākkārt administratīvi sodītais bārs “Naša dača” Jūrmalā (Majoros, Pilsoņu ielā 2) sakarā ar to, ka nosaukums uz izkārtnes bijis kirilicā, beidzot apņēmies mainīt nosaukumu, informēja Valsts valodas centra valodas kontroles nodaļas vadītājs Antons Kursītis. Tiesa, jaunais nosaukums atkal nebūšot latviski, bet gan “Cotoletta”.


 

Sazvanītā kafejnīcas pārstāve ne noliedza, ne apstiprināja šo faktu. Par nosaukumu esot jārunā ar uzņēmuma valdes locekli, taču ar viņu neesot iespējams šobrīd sazināties, jo “viņš grasās braukt ārpus Latvijas”. Nevienu citu arī viņa neieteica, ar ko sazināties, un pati savu amatu uzņēmumā neatklāja, vien pabrīnījās: “Kā jūs atradāt manu telefona numuru?” un “Man nav laika runāt, jāstrādā”, un nometa telefona klausuli.

Iespējams, šāda attieksme saistīta ar šovasar medijos izskanējušajiem pārmetumiem, ka bārs vilcinās nomainīt izkārtni krievu valodā konkursa “Jaunais vilnis” dēļ. TVNET rakstīja, ka Tieslietu ministrija saņēmusi neskaitāmas iedzīvotāju sūdzības par šo bāru.

 

“Attieksme no īpašnieka puses, ka viņam jāsagaida “Jaunais vilnis” ar uzrakstiem kirilicā, pauž attieksmi pret Latvijas valsti, tautu, Satversmi un 4. pantu, ka valsts valoda ir latviešu,” TVNET teica tieslietu ministra padomnieks Jānis Tomels.

 

Kā liecina informācija “Lursoft” datubāzē, bārs pieder SIA “MK properties”, kuras valdes loceklis ir 1965. gadā dzimušais Vjačeslavs Muhins, kurš saistīts arī ar viesnīcu biznesu, celtniecību, starpniecības darbībām ar nekustamo īpašumu u. c. uzņēmumiem. Gandrīz visu uzņēmumu nosaukumi ir angļu valodā, piemēram, SIA “World of apartment”, SIA “Homeland”, SIA “Amnesia” u. c. Zvanot uz SIA “Homeland Credit” biroju, administratore, uzzinādama, ka laikraksts interesējas par bāra “Naša dača” nosaukuma maiņu, atbildēja, ka V. Muhins tiks informēts par mūsu jautājumiem un “ja viņu interesēs, viņš pārzvanīs”.

Atgādinām, ka administratīvais sods par kirilicas lietojumu nosaukumos tiek piemērots no 25 līdz 100 latiem.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+