Ekonomika
Darbs

No klasifikatora svītro 31 profesiju3

Foto – Shutterstock

No Profesiju klasifikatora svītrota 31 profesija, kuras nosaukums nav aktuāls darba tirgū, liecina otrdien valdības atbalstītās izmaiņas Noteikumos par Profesiju klasifikatoru, profesijai atbilstošiem pamatuzdevumiem un kvalifikācijas pamatprasībām.

Saistībā ar ārstniecības personu specialitāšu klasifikatora maiņu tika svītrota virkne profesiju, kuru nosaukumi vairs netiek lietoti, tostarp manuālais terapeits, protēžortopēds, neatliekamās palīdzības ārsts, kara medicīnas ārsts, veselības aprūpes ārsts un citi.

Tāpat no klasifikatora svītrotas tādas profesijas kā jūras negadījumu vecākais izmeklētājs, dzelzceļa avāriju vecākais izmeklētājs un aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu vecākais izmeklētājs.

Vienlaikus ar grozījumiem tiek precizēti dažādi profesiju nosaukumi, kā arī atgrieztas vairākas profesijas, jo atkal radusies nepieciešamība pēc tām. Piemēram, profesija “dabasgāzes pārvades tehniķis” atgriezta atpakaļ klasifikatorā, jo tā eksistē darba tirgū un nepieciešama uzņēmumam AS “Latvijas Gāze”.

Radītas arī vairākas jaunas profesijas, piemēram, dzīvnieku barības ražošanas iekārtu operators, jo šī profesija nepieciešama lauksaimniecības dzīvnieku granulētas barības ražošanas uzņēmumiem. Pēc Satversmes tiesas ierosinājuma klasifikators papildināts arī ar profesiju “tiesas padomnieks”.

Pēc LM paustā, profesiju klasifikatora mērķis ir uzskaitīt profesiju sarakstu, profesijai atbilstošos pamatuzdevumus un kvalifikācijas pamatprasības, lai nodrošinātu valstī starptautiskai praksei atbilstošu darbaspēka uzskaiti un salīdzināšanu.

LA.lv