×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. marts, 2018
Drukāt

No klasifikatora svītro 31 profesiju (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

No Profesiju klasifikatora svītrota 31 profesija, kuras nosaukums nav aktuāls darba tirgū, liecina otrdien valdības atbalstītās izmaiņas Noteikumos par Profesiju klasifikatoru, profesijai atbilstošiem pamatuzdevumiem un kvalifikācijas pamatprasībām.

Saistībā ar ārstniecības personu specialitāšu klasifikatora maiņu tika svītrota virkne profesiju, kuru nosaukumi vairs netiek lietoti, tostarp manuālais terapeits, protēžortopēds, neatliekamās palīdzības ārsts, kara medicīnas ārsts, veselības aprūpes ārsts un citi.

Tāpat no klasifikatora svītrotas tādas profesijas kā jūras negadījumu vecākais izmeklētājs, dzelzceļa avāriju vecākais izmeklētājs un aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu vecākais izmeklētājs.

Vienlaikus ar grozījumiem tiek precizēti dažādi profesiju nosaukumi, kā arī atgrieztas vairākas profesijas, jo atkal radusies nepieciešamība pēc tām. Piemēram, profesija “dabasgāzes pārvades tehniķis” atgriezta atpakaļ klasifikatorā, jo tā eksistē darba tirgū un nepieciešama uzņēmumam AS “Latvijas Gāze”.

Radītas arī vairākas jaunas profesijas, piemēram, dzīvnieku barības ražošanas iekārtu operators, jo šī profesija nepieciešama lauksaimniecības dzīvnieku granulētas barības ražošanas uzņēmumiem. Pēc Satversmes tiesas ierosinājuma klasifikators papildināts arī ar profesiju “tiesas padomnieks”.

Pēc LM paustā, profesiju klasifikatora mērķis ir uzskaitīt profesiju sarakstu, profesijai atbilstošos pamatuzdevumus un kvalifikācijas pamatprasības, lai nodrošinātu valstī starptautiskai praksei atbilstošu darbaspēka uzskaiti un salīdzināšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Un kā tagad sauks manuālo terapeitu? Kā var izsvītrot profesiju, ja tāda eksistē?

  2. Kad izsvītros astrologus, hiromantus, okulistus, zīlniekus, ekstrasensus????
    Kā nav kauna normatīvajā aktā ierakstīt tādu sviestu: “Profesijas pamatuzdevums: sastādīt klientiem horoskopus, sniedzot informāciju par viņu pagātni un nākotni; noteikt piemērotāko laiku dažādu veidu darbībai; pētīt zvaigznāju un zvaigžņu ietekmi uz klienta dzīvi; dot padomus par attiecīgu aizsardzības līdzekļu lietošanu; atšifrēt klienta plaukstu līniju nozīmi; interpretēt klienta izvilkto kāršu nozīmi, tējas vai kafijas biezumu izvietojumu tasītē u. tml. un, pamatojoties uz šo interpretāciju, paredzēt nākotnes notikumus; brīdināt klientu par draudošām briesmām un dot padomus par vēlamo rīcību; dziedēt psihisko un fizisko nespēku ar iedvesmu, garīgu ietekmi, lūgšanām, biostrāvām, biolauku; konsultēt iedzīvotājus un atsevišķas personas par pareizas uzvedības veidiem, stiprinot pārliecību par sekmīgu izārstēšanos; apmācīt uztvert pasaules uzbūves kopainu vienā veselumā; koriģēt un harmonizēt cilvēka enerģijas lauka struktūru.”

    Murgs!

    • ārprāts, cik slimai galvai ir jābūt, lai meklētu aprakstu, ko gan dara citi… ja neredzi tam jēgu, vienkārši paļaujies uz ko nu tu paļaujies, nestrādā ar sevi un turpini brīnīties, kāpēc holesterīns paaugstināts…

Draugiem Facebook Twitter Google+