×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. aprīlis, 2014
Drukāt

No klasikas līdz avangardam


balets_1

No 7. aprīļa līdz 18. maijam Rīgā un reģionos norisināsies 19. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls.

Festivālā uzstāsies Dānijas dejas teātris ar pasaules pirmizrādi “Melnais dimants”, laikmetīgās dejas kompānija “Opinion Public” ar iestudējumu “Bob’Art”, Polijas dejas teātris ar uzvedumu “Četrdesmit”, Diāna Zandberga ar solokoncertu “Deja ar klavierēm”, galā koncertā – baleta zvaigznes no Vācijas, Ungārijas, Francijas, Krievijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas. Programmā iekļauta arī Francijas mākslas filma “Karalis dejo”, rotu un fotogrāfiju izstāde “L’AMOUR DE L’IMPOSSIBLE” jeb “Mīlestība pret neiespējamo” un izstāde “Dārgumi. Veltījums Dž. Balančinam”.

Ar šokējošu skatījumu ikdienišķajā sola pārsteigt Beļģijas deju kompānija “Opinion Public” dejas uzvedumā “Bob’Art” Latvijas Nacionālajā operā un Preiļu novada Kultūras centrā.

Deju kompāniju “Opinion Public” 2010. gadā nodibināja pieci Morisa Bežāra kompānijas dejotāji, vēlēdamies strādāt savā individuālajā horeogrāfiskajā stilā. Horeogrāfijas tiek veidotas laikmetīgā dejas stilā uz klasiskās dejas bāzes, atspoguļojot dažādus sabiedriskos procesus un cilvēku dzīvē nozīmīgas tēmas. Pašlaik “Opinion Public” repertuārā ir četri iestudējumi, kas tiek izrādīti daudzās pasaules valstīs.

“Bob’Art” ir elegants, aizraujošs šovs, kas komiskā un satīriskā veidā parāda, kā mūsdienu mākslā deformējusies mode. Kompānija izrādē izmanto visplašāko dejas tehnikas un skatuves mākslas izteiksmes līdzekļu paleti: sākot ar deju un beidzot ar video un vizuālo mākslu.

Juveliermākslas un fotogrāfiju izstāde “Mīlestība pret neiespējamo” būs aplūkojama no 8. līdz 30. aprīlim mākslas telpā “Aspazijas 20”.

Latvijas rotu dizainere Anna Fanigina radījusi instalāciju ar 38 sudraba brošām, kurās izmantotas fotogrāfijas, dārgakmeņi, vitrāžas stikli un veclaicīgas bižutērijas fragmentu jaunie iemiesojumi, sava veida citāti, kas rada saikni ar pagātnes estētiku. Izstādītas būs arī piecas lielformāta melnbaltas fotogrāfijas, ko 2012. gadā Mihailova teātrī Sanktpēterburgā baleta jauniestudējuma “Romeo un Džuljeta” mēģinājumu procesā fotografējis Krievijas Valsts Ermitāžas fotogrāfs mākslinieks Jurijs Molodkovecs. Tās veidotas īpašā tehnikā, kur savienojas impulsīva gaisma, gara kadra ekspozīcija un spēle ar pietuvinājuma maiņu un kameras kustību.

Mencendorfa namā būs aplūkojama Rīgas un Sanktpēterburgas mākslinieku izstāde “Dārgumi. Veltījums Dž. Balančinam”. Ekspozīcijā darbi glezniecībā, grafikā, scenogrāfijā, dekoratīvi lietišķajā mākslā un juveliermākslā. “Dārgakmeņi” – tās ir trīs zaigojošas baleta miniatūras izcilā Džordža Balančina horeogrāfijā ar Gabriela Fortē, Igora Stravinska un Pētera Čaikovska mūziku.

UZZIŅA:


Rīga


7. IV 17.00 Festivāla atklāšana – Rīgas Dzelzceļa stacijā

8. IV 18.00 Izstāde L’AMOUR DE L’IMPOSSIBLE (“Mīlestība pret neiespējamo”) – mākslas telpā “Aspazijas 20” (Aspazijas bulvārī 20).

9. IV 19.00 Filma “Karalis dejo” – k/t “Splendid Palace”

12. IV 19.30 Laikmetīgās dejas kompānijas “Opinion Public” (Beļģija) izrāde “Bob’Art” – LNO Jaunajā zālē

14. IV 19.00 Galā koncerts – Latvijas Nacionālajā operā

16. IV 19.00 Polijas dejas teātra (Poznaņa) izrāde “Czterdziešci” – Rīgas Kongresu namā

23. IV 17.00 Rīgas un Sanktpēterburgas mākslinieku darbu izstādes “Dārgumi. Veltījums Dž. Balančinam” atklāšana Mencendorfa namā

27. IV 18.00 “Deja ar klavierēm”, pianiste Diāna Zandberga – Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē

29. IV 19.00 “Starptautiskā dejas diena” flamenko deju kompānijas “Jesus Carmona &Cia” izrāde “Melnais un baltais”

18. V 19.00 Dānijas deju teātra pasaules pirmizrāde “Melnais dimants” – Rīgas Kongresu namā

Preiļi


10. IV 19.00 Laikmetīgās dejas kompānijas “Opinion Public” (Beļģija) izrāde “Bob’Art” – Preiļu novada Kultūras centrā

Rēzekne


10. IV 18.00 “Deja ar klavierēm”, pianiste Diāna Zandberga – Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē, Mazajā zālē

30. IV 19.00 Flamenko deju kompānijas “Jesus Carmona &Cia” izrāde “Melnais un baltais” – Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē

Valmiera


14. IV 19.00 Polijas dejas teātra (Poznaņa) izrāde “Czterdziešci” –Valmieras kultūras centrā

Ventspils


28. IV 19.00 Flamenko deju kompānijas “Jesus Carmona &Cia” izrāde “Melnais un baltais” – Ventspils teātra namā “Jūras vārti”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+