fibaeurope.com

No krievietēm aizmuka, uz spānietēm trāpīja 0

Eiropas U-16 čempionātā basketbolā kadetēm Debrecenā (Ungārija) Latvijas izlase otrā posma pēdējā spēlē ar 59:77 piekāpās Čehijai un ceturtdaļfinālā spēlēs pret Spānijas vienaudzēm.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 30

Uzvara pēdējā spēlē Latvijas izlasei dotu pirmo vietu F grupā un salīdzinoši ērtāku pretinieku ceturtdaļfinālu. Pie tās tikt neizdevās, bet no diviem negatīvajiem scenārijiem piepildījās labākais. Proti, Itālijas izlase cīņas galotnē zaudēja Beļģijai (42:44), līdz ar to mūsējās nevis nokrita uz ceturto vietu, bet palika otrajā. Tātad ceturtdaļfinālā būs darīšana nevis ar turnīra favorīti Krieviju, bet gan Spānijas komandu. Spēku samērus ilustrē Krievijas un Spānijas izlašu savstarpējās spēles rezultāts – 82:54.

Pret Čehiju laukumā atgriezās apslimusī Digna Strautmane, tomēr pēc salīdzinoši veiksmīgā sākuima (0trajā ceturtdaļā bija 26:20) turpinājumā īsti apdraudēt pretinieču kārtējo uzvaru neizdevās. Čehietes bija precīzākas un uzvarēja cīņu zem groziem, arī komandas spēles kvalitāte (rezultatīvas piespēlēs 11 pret 22) viņām bija augstāka.

“Kaut gan gala rezultāta skaitļi neiepriecina, uzskatu, ka nospēlējām cienīgi. Čehijas komanda ir labi nokomplektēta visos posteņos un krietni garāka par mums. 60 iemestie punkti pret Čehijas aizsardzību ir labs rādītājs, toties aizsardzībā šoreiz nenoturējāmies. Daļēji arī tāpēc, ka Digna Strautmane vēl jūt slimības sekas un viņas darbība nebija tik enerģiska, cik parasti. Tūlīt pēc spēles emocijas nebija patīkamas, taču jau dažas sekundes pēc beigu signāla meitenes uzgavilēja –mums ir otrā vieta grupā. Tas ir ļoti patīkami, jo ar Krievijas izlasi ceturtdaļfinālā satikties negribējās. Ļoti brīnīšos, ja finālā nebūs mačs Krievija – Čehija. Toties Spānijas izlase nav sliktākais pretinieču variants. Viņas nav ļoti garas, tātad nebūs jācīnās ar nospiedošu augumu pārsvaru. Zinot mūsu problēmas spēlētāju atlasē un novērtējot augumus uz sāncenšu fona, iekļūšana Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā pati par sevi jau ir ļoti labs panākums. Bet tas nenozīmē, ka negribam kāpt vēl augstāk,” notikumus Debrecenā basket.lv komentēja Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Čukste.

Tikmēr Latvijas U-16 puišu izlase, kas savu Eiropas čempionātu augusta nogalē aizvadīs pašu mājās, Baltijas kausa izcīņā Paņevēžā ar 86:47 sagrāva Krievijas vienaudžus, ar 85:59 igauņus.

EIROPAS U-16 ČEMPIONĀTS KADETĒM DEBRECENĀ (UNGĀRIJA)

F grupa

Latvija – Čehija 59:77 (22:19, 36:47, 49:60). Šepte 17, Strautmane 15, Lipe 14, Grabe 4, Gertsone, Svenne pa 3, Ruperte 2, Gulbe 1.