×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

No Krievijas miljardieru saraksta “izkrīt” Abramovičs

LETA/AFPLETA/AFP

Krievijas uzņēmējs un britu futbolkluba “Chelsea” īpašnieks Romāns Abramovičs vairs nav starp 10 bagātākajiem Krievijas miljardieriem, jo kopš pērnā gada ir noslīdējis no devītās uz 13.vietu, liecina žurnāla “Forbes” ceturtdien publicēts šāgada Krievijas miljardieru saraksts.

Tērauda, kalnrūpniecības, nekustamo īpašumu un telekomunikāciju magnāta Abramoviča bagātība kopš pērnā gada ir samazinājusies par 1,9 miljardiem ASV dolāru un tagad ir 10,2 miljardus dolāru (5,5 miljardus latu) vērta. Žurnāls “CEO” februārī ziņoja, ka reiz bagātākais cilvēks Krievijā Abramovičs nu ir ierindojies 11.vietā ar 11,53 miljardu ASV dolāru (6,04 miljardu latu) lielu bagātību.

Saraksta augšgalā otro gadu pēc kārtas ir Uzbekistānā dzimušais Krievijas kalnrūpniecības, koksnes, mediju un citu nozaru magnāts Ališers Usmanovs ar 17,6 miljardiem dolāru (9,45 miljardiem latu). Viņa bagātība gada laikā gan ir sarukusi par 500 miljoniem dolāru. “Forbes” arī atzīst Usmanovu par 34.bagātāko cilvēku pasaulē.

Otrs bagātākais Krievijas miljardieris un 41.bagātākais cilvēks pasaulē ir bijušais naftas kompānijas TNK-BP līdzīpašnieks Mihails Fridmans ar 16,5 miljardiem dolāru (8,9 miljardiem latu).

Trešajā vietā Krievijā un 47.vietā pasaulē ir dabasgāzes kompānijas “NOVATEK” akcionārs Leonīds Mihelsons ar 15,4 miljardiem dolāru (8,3 miljardiem latu), ceturtajā vietā Krievijā un 52.vietā pasaulē ‒ bijušais TNK-BP līdzīpašnieks Viktors Vekselbergs ar 15,1 miljardu dolāru (8,1 miljardu latu), bet piektajā vietā Krievijā un 55.vietā pasaulē ‒ naftas kompānijas “LUKOIL” prezidents Vagits Alekperovs ar 14,8 miljardiem dolāru (7,9 miljardiem latu).

Pērnā gada otrās vietas ieguvējs kompānijas NLMK īpašnieks Vladimirs Ļisins šogad ir tikai astotajā vietā ar 14,1 miljardu dolāru (7,6 miljardiem latu).

Sestajā vietā ir kompāniju SUEK un “JevroHim” īpašnieks Andrejs Meļņičenko ar 14,4 miljardiem dolāru (7,7 miljardiem latu), septītajā pozīcijā ‒ uzņēmuma “Norņikeļ” līdzīpašnieks Vladimirs Potaņins ar 14,3 miljardiem dolāru (7,7 miljardiem latu), devītajā vietā ‒ naftas tirdzniecības uzņēmuma “Gunvor” dibinātājs Genadijs Timčenko ar 14,1 miljardu dolāru (7,6 miljardiem latu). 10.pozīcijā ir politikā ienākušais uzņēmējs un ASV basketbola komandas “Brooklyn Nets” īpašnieks Mihails Prohorovs ar 13 miljardiem dolāru (septiņiem miljardiem latu).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+