Mobilā versija
+1.7°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
3. decembris, 2013
Drukāt

No Kurzemes prozas lasījumiem uz Rīgu


Piektdien, 29. novembrī, Ventspils Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā notika Kurzemes prozas lasījumi. Vairāk kā divdesmit iesūtīto darbu vidū īpašu uzmanību izpelnījās jaunās autores Alises Redviņas darbs “Stāsts par zēnu, kurš nepārstāja runāt”.

Alise startēs Prozas lasījumos Rīgā, kas sākas šodien un ir galvenā godalga autoriem, kuri startē Prozas lasījumos reģionā. Gan žūrijas, gan arī uz vietas notikušajā balsojumā Alises darbs novērtēts atzinīgi. Par jauno prozisti pasākuma noslēgumā atzinīgi izteicās arī rakstnieku mājas rezidents dzejnieks, atdzejotājs Uldis Bērziņš, ar dāvanām bija ieradušies gan pilsētas laikraksta un bibliotēkas, kā arī Latvijas literatūras centra pārstāvji. Jauno prozaiķu vidū bija ventspilnieki, liepājnieki, tukumnieki, jau pazīstami autori, kā arī nupat rakstīt sākuši jaunie prozaiķi. Divas stundas ilgušajā pasākumā katram atvēlētās piecas minūtes lasījumam sabraukušajiem prozas rakstītājiem bija sava veida pārbaudījums ne tikai spējai labi nolasīt daiļdarbu vai tā fragmentu, bet labs veids, kā iekļauties vienojošā prozas lasījumu gaisotnē, kas decembrī turpināsies galvaspilsētā.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+