Kultūra

No kvantu fiziķes par dziedātāju: LNSO vasarnīcā dziedās Kārena Vūra 16


Kārena Vura
Kārena Vura
Publicitātes foto

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris no 26. līdz 28. augustam koncertzālē “Cēsis” rīko festivālu “LNSO vasarnīca”, LA.lv pavēstīja orķestra pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska.

Festivālu veido izsmalcināta, daudzveidīga un krāšņa programma lieliem un maziem labas mūzikas cienītājiem: trīs lielie vakara koncerti, muzikāls uzvedums bērniem “Vējš vītolos”, mūzikas instrumentu meistardarbnīcas, muzikālā joga un fotoizstāde.

Festivāla atklāšanas koncerts – piektdien, 26. augustā, plkst. 20, ka dpie diriģenta pults stāsies diriģents Kaspars Ādamsons, bet kulminācija gaidāma svētdienas pēcpusdienā, kad Fransisa Pulenka operas “Cilvēka balss” iestudējumā viesosies šarmantā franču operdīva Karena Vūra.

“Pulenka opuss patlaban pasaulē ir ārkārtīgi populārs, un LNSO tā atskaņošanai aicinājis izcilu franču izcelsmes soprānu Karenu Vūru (Vourc’h, 1976), kurai samtaina, daudzkrāsaina balss un liela pieredze Pulenka operas atskaņošanā,” norāda Dižbite-Svarinska.

Karenas Vūras starptautiskā reputācija lielā mērā balstās tieši uz Viņas lomas iemiesojumu Pulenka operā uz Melizandes lomas atveidojumu Debisī operā “Peleass un Melizande”. Karena Vūra ieguvusi maģistra grādu kvantu fizikas jomā un padziļinātu zināšanu diplomu teorētiskās fizikas jomā. Starptautisku konkursu laureāte. Ieguvusi Mākslu akadēmijas Prix del Duca un Victoire de la Musique 2009 kategorijā “Atklājums”.

Operas “Cilvēka balss” iestudējumu speciāli “LNSO vasarnīcai” veidojis režisors Andrejs Žagars.

Piektdien plkst. 19 un svētdien plkst. 17 koncertzāles “Cēsis” Kamerzālē LNSO piedāvās “Pirmskoncerta sarunas” ar Orestu Silabriedi un koncertos iesaistītajiem mūziķiem, bet 27. un 28. augustā būs iespēja noskatīties jaunu muzikālu izrādi bērniem “Vējš vītolos”, kurai mūziku komponē “Spēlmaņu nakts” balvas ieguvējs Edgars Mākens, režisors – Ģirts Šolis. Iespējams, bet vēl nav droši zināms, ka izrādi varēs noskatīties arī jaunajā LNSO sezonā.

LA.lv