×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. oktobris, 2015
Drukāt

No lašupēm izņem 33 “maliķu” tīklus un soda par nelikumīgu piekrastes zveju Liepājā

Foto-LETAFoto-LETA

Maluzvejnieku noķerts lasis nārsta laikā.

Īstenojot savvaļas lašu un taimiņu dabiskā nārsta aizsardzības pasākumus, Valsts vides dienesta (VVD) inspektori no 5. līdz 11. oktobrim no ūdenstilpēm izņēmuši 33 bezsaimnieka tīklus un vairāku simtu eiro apmērā sodījuši vīrieti, kurš Liepājas piekrastē aizlieguma laikā ievietojis tīklu, informē dienesta pārstāve Jūlija Ņikitina.

Aizvadītajā nedēļā kopumā notikušas 62 pārbaudes lašupēs un Baltijas jūras piekrastē. Pastiprināti reidi notika Gaujā, Salacā, Ventā un to baseina upēs. No ūdenstilpēm izņemti 33 bezsaimnieka tīkli, no tiem pieci mazizmēra, kā arī viens nēģu murds. Visvairāk nelikumīgi ievietoto zvejas rīku uziets Ventas upē – septiņi zvejas rīki.

Liepājas piekrastē aizturēts vīrietis, kas lieguma laikā jūrā ievietojis tīklu, viņam piemērots administratīvais sods vairāku simtu eiro apmērā.

Tāpat makšķerēšanas un zvejas noteikumu pārbaužu laikā izrakstīti astoņi administratīvā pārkāpuma protokoli par makšķerēšanas un zvejas noteikumu neievērošanu.

VVD atgādina, ka lašu un taimiņu ieguves lieguma laiks ir no 1. oktobra līdz 30. novembrim, izņemot Daugavu un Buļļupi, kur to populāciju veido no zivjaudzētavām ielaistie laši un taimiņi, kā arī licencētās makšķerēšanas vietas, kur šo zivju ieguve ir atļauta, iegādājoties licenci. Zivju resursiem nodarītā zaudējuma apmērs par vienu nelikumīgi noķertu lasi ir 715 eiro, kas tiek piemērots papildus sodam par makšķerēšanas un zvejas noteikumu pārkāpumiem.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19.9
Alūksne +19.5
Daugavpils +18.7
Saldus +20
Liepāja +18.1
Jelgava +20
Ventspils +17.4
Limbaži +21
Madona +20
Rēzekne +19
Draugiem Facebook Twitter Google+