×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2012
Drukāt

No “Latvenergo” nepiedzīs 36 000 latu Miķelsona atlaišanas pabalstu

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa šodien pilnībā noraidīja bijušā AS “Latvenergo” prezidenta Kārļa Miķelsona prasību no uzņēmuma piedzīt 36 000 latu atlaišanas pabalstu.

Šodien pasludināto spriedumu 20 dienu laikā no 6.februāra būs iespējams pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā apelācijas kārtībā, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētāja palīdze Una Zīrāka.

Kā ziņots, saskaņā ar 2008.gada novembrī noslēgto darba līgumu pirmstermiņa uzteikšanas gadījumā Miķelsonam bija jāsaņem pabalsts sešu mēnešalgu apmērā. “Latvenergo” pabalstu Miķelsonam tā arī nav izmaksājis, tādēļ viņš to lūdz piedzīt tiesas ceļā.

Trešās personas statusā šajā lietā pieaicināta Ekonomikas ministrija (EM).

Miķelsons vadīja “Latvenergo” no 2000.gada līdz 2010.gada vasarai. 2010.gada jūnijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturēja viņu saistībā ar “Latvenergo” amatpersonu iespējamām pretlikumīgām darbībām. Augustā viņš tika atbrīvots no apcietinājuma pret 50 000 latu drošības naudu.

2010.gada nogalē Miķelsons kopā ar sievu izveidoja SIA “KLM Consilia”, kurā kļuva par valdes locekli. Patlaban viņš iesaistījies ar ražošanu saistītos projektos.

Miķelsons vērsās arī Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Jau ziņots, ka Miķelsons kopā ar vairākām citām “Latvenergo” koncerna amatpersonām tika aizturēts 2010.gada vasarā. Šajā lietā KNAB par aizdomās turētām atzina 17 personas, tostarp sešas amatpersonas.

Tā dēvētajā “Latvenergo” amatpersonu lietā ir aizdomas par 1,13 miljonu eiro (791 000 latu) atmazgāšanu. Pēc KNAB domām, valsts uzņēmumu pārstāvji, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli un rīkojoties pretēji dienesta interesēm, ar mērķi prettiesiski gūt sev materiālu labumu nodrošinājuši labvēlīgu lēmumu pieņemšanu dažādu privātu uzņēmumu interesēs saistībā ar publiskajiem iepirkumiem un rekonstrukcijas darbiem vairākos objektos.

Šajā lietā tika aizturēti Miķelsons, viceprezidents Aigars Meļko un SIA “Energy Consulting” īpašnieks Andrejs Livanovičs, kuram kopā ar abām “Latvenergo” amatpersonām bijis kopīgs uzņēmums “Innovia”, kā arī AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Ivars Liuziniks un viņa vietnieks Andrejs Stalažs, kā arī “Sadales tīkla” Austrumu reģiona tehniskais vadītājs Edgars Vitkovskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+