×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
2. decembris, 2017
Drukāt

No Latvijas izraidīti aizturētie militāro simulācijas spēļu “Airsoft” turnīra viesi no Krievijas (5)

Foto - Reuters/LETAFoto - Reuters/LETA

No Latvijas izraidīti trīs Krievijas pilsoņi, kuri ieradušies uz Baltijas militāro simulācijas spēļu “Airsoft” turnīru, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzes preses pārstāve Kristīne Pētersone.

Jau ziņots, ka robežsardze piektdien aizturēja šos Krievijas pilsoņu uzreiz pēc ierašanās Latvijā, jo viņi ir tā dēvētajā melnajā sarakstā, kurā iekļautām personām ir liegums ieceļot Latvijā.

Likumā noteiktajā kārtībā viņi tagad izraidīti no Latvijas.

“Latvijas Airsoft spēlētāju asociācijas” valdes loceklis Dmitrijs Medvedevs aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka aizturētie ir trīs vīrieši no Krievijas, kuri Latvijas kaimiņvalstī strādājot rūpnīcā, kas ražo “airsoft” ekipējumu.

Ņemot vērā vīriešu aizturēšanu sestdien paredzētais turnīrs ir atcelts. Turnīrā bija pieteikušies aptuveni 300 dalībnieki. Tiek apsvērta iespēja turnīru sarīkot citā datumā un varbūt arī citā valstī.

Imigrācijas likums paredz, ka iekšlietu ministram ir tiesības ieceļošanas aizlieguma sarakstā jeb “melnajā sarakstā” iekļaut personas, pamatojoties uz kompetentas tiesībsargājošās iestādes atzinumu.

Jau ziņots, ka Rīgā 2.decembrī bija paredzēts pirmais Baltijas militāro simulācijas spēļu “Airsoft” turnīrs.

“Airsoft” ir komandu sporta veids jeb militāras simulācijas spēle. “Airsoft” spēlēs lieto reālu ieroču kopijas, kas šauj ar plastmasas lodītēm. Dalībnieku ekipējums vizuāli ir identisks reālam.

Jau iepriekš Drošības policija (DP) ir norādījusi uz nepieciešamību pilnveidot tiesisko regulējumu militārās simulācijas pasākumu organizēšanā. DP ir konstatējusi, ka militārās simulācijas spēles, kur tiek lietoti militārās simulācijas spēļu ieroči, faktiski tiek izmantotas militāri taktisko apmācību organizēšanai, piemēram, ēku sagrābšanai, objektu izlūkošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Mja,vai tad sie tris viri piedaloties sacensibas var kaut ka skadet Latvijai !? Nu kapec vajag ta darit un demonstrativi to izradit ? Ko lai dara ,ja kartejo reizi ,pasakums var notikt cita valsti .

    • Vai naivi, vai žēl pasākuma – 300 labi apmācītu vīru ar imitācijas ierošiem. Tikai, ja x stundā imitācijas ieročus nomaina ar īstajiem no GRU slepenajām noliktavām Latvijā… Tad pulcējas pie Latvijas objektiem kā Zemessardzezs ieroču noliktavām ( nodevīgi ieroči ir savākti un skaties varbūt ZZS virspavēlniekam, premjeram, kara ministram nav izsniegšanas gribas x stundā) Kas tad?
      300 labi apmācītu vīru šodienas apstākļos ir daudz. Tad vel ieskaiti x stundas klusos ”ekskursantus”. Vai ar Krimu un Dombasu nav skaidrs, kā tās lietas tiek kārtotas…?

  2. … Vai tik ‘Hibridkara’ zalie virini nav atradusi apkartcelu, lai sagatavotos kadam uzdevumam … ?!

  3. Jocīgi gan. Pieteikušies 300 dalībnieku, bet ja trījus aizsūta mājās sacīkste nenotiks. Kas tie tādi tik svarīgi bijuši, ja bez viņiem nevar sacensties?

Draugiem Facebook Twitter Google+