Mobilā versija
+1.6°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
22. oktobris, 2015
Drukāt

No Ļenina par Veideru: Odesā tapis jauns piemineklis (1)

Foto: Odesas portāls "Dumskaja"Foto: Odesas portāls "Dumskaja"

Odesā tapis pasaulē pirmais piemineklis sithu valdniekam Dārtam Veideram, un – cik atbilstoši! – tumšo spēku valdnieka tēlā pārtapis rūpnīcas “Presmaš” teritorijā esošais Ļeņina piemineklis, raksta portāls “Dumskaja”.

Pieminekļa autors ir pazīstamais Odesas mākslinieks Aleksandrs Milovs, kurš šogad iespaidigi startēja ASV festivālā “Burning Man” ar lielizmēra kompozīciju “Mīlestība”.

Saskaņā ar Ukrainas dekomunizācijas likumu, Ļeņina pieminekli bija paredzēts demontēt, turklāt tas, būdams izliets ģipsī, savas esamības desmitgadēs bija krietni nobružājies, un apkārtējo rajonu iedzīvotāji, kā arī rūpnīcas strādnieki, lūdza to nomainīt.

Skulptoram nācās pārklāt pieminekli ar īpašu maisījumu, kas to nostiprina, savukārt Veideram raksturīgās detaļas izgatavotas no titāna sakausējuma un piestiprinātas sākotnējam piemineklim ar īpašu līmi, ko izmanto atklātā kosmosā. Jāpiebilst, arī titāns ir īpaši izturīgs metāls, kuru izmanto lidaparātu būvniecībā.

Milovs cer, ka piemineklis Veideram kļūs par jaunu tūristu pieturvietu pilsētā. Vērts piebilst, ka tas vienlaikus kalpo arī kā wi-fi raidītājs, nodrošinot apkārti ar bezvadu internetu…

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai šai nebija jābūt 1. aprīļa joku ziņai?… 😀

Meja kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar TrampuLielbritānijas premjerministre Terēza Meja nākamnedēļ kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu pēc viņa inaugurācijas, sestdien paziņoja Baltā nama administrācija.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+