Mobilā versija
Brīdinājums -2.9°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
22. oktobris, 2015
Drukāt

No Ļenina par Veideru: Odesā tapis jauns piemineklis (1)

Foto: Odesas portāls "Dumskaja"Foto: Odesas portāls "Dumskaja"

Odesā tapis pasaulē pirmais piemineklis sithu valdniekam Dārtam Veideram, un – cik atbilstoši! – tumšo spēku valdnieka tēlā pārtapis rūpnīcas “Presmaš” teritorijā esošais Ļeņina piemineklis, raksta portāls “Dumskaja”.

Pieminekļa autors ir pazīstamais Odesas mākslinieks Aleksandrs Milovs, kurš šogad iespaidigi startēja ASV festivālā “Burning Man” ar lielizmēra kompozīciju “Mīlestība”.

Saskaņā ar Ukrainas dekomunizācijas likumu, Ļeņina pieminekli bija paredzēts demontēt, turklāt tas, būdams izliets ģipsī, savas esamības desmitgadēs bija krietni nobružājies, un apkārtējo rajonu iedzīvotāji, kā arī rūpnīcas strādnieki, lūdza to nomainīt.

Skulptoram nācās pārklāt pieminekli ar īpašu maisījumu, kas to nostiprina, savukārt Veideram raksturīgās detaļas izgatavotas no titāna sakausējuma un piestiprinātas sākotnējam piemineklim ar īpašu līmi, ko izmanto atklātā kosmosā. Jāpiebilst, arī titāns ir īpaši izturīgs metāls, kuru izmanto lidaparātu būvniecībā.

Milovs cer, ka piemineklis Veideram kļūs par jaunu tūristu pieturvietu pilsētā. Vērts piebilst, ka tas vienlaikus kalpo arī kā wi-fi raidītājs, nodrošinot apkārti ar bezvadu internetu…

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai šai nebija jābūt 1. aprīļa joku ziņai?… 😀

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+