×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2013
Drukāt

No Lielbritānijas deportētais musulmaņu garīdznieks nogādāts Jordānijā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

No Lielbritānijas deportētais radikālais musulmaņu garīdznieks Abu Katada svētdien, 7.jūlijā, pēc 12 gadus ilgušām juridiskām cīņām nogādāts Jordānijā, kur viņam izvirzītas apsūdzības terorismā, pavēstīja Jordānijas amatpersonas.

“Abu Katadas lidmašīna nosēdās Markas lidostā Ammānas austrumos,” sacīja amatpersona.

“Viņu pavadīja britu un jordāniešu sargi, kas viņu nodeva valsts drošības tiesas prokuroriem.”

Kara tribunāls atrodas līdzās lidostai.

Abu Katada, kurš savulaik tika dēvēts par Osamas bin Ladena labo roku Eiropā, pirmo reizi tika arestēts 2002.gadā Londonā, un viņš tika turēts Belmaršas stingrā režīma cietumā. Turpmāko gadu laikā viņš tika vairākkārt atbrīvots no apcietinājuma un no jauna arestēts.

Jordānijā viņš aizmuguriski notiesāts par līdzdalību 1998.gada teroraktos. Par noziedzīgu nodomu sarīkot teroraktus, arī uzbrukumu Ammānas Amerikāņu skolai, viņam tika piespriests nāvessods. Tiesa gan, spriedums uzreiz tika samazināts uz mūža ieslodzījumu un spaidu darbiem.

Garīdznieka advokāti apgalvo, ka Jordānijā viņu klientam draudot spīdzināšana.

24.aprīlī Lielbritānijas iekšlietu ministre Terēza Meja paziņoja, ka Londona parakstījusi līgumu ar Ammānu, kas dod garantijas, ka Abu Katadu izdošanas gadījumā gaida taisnīga tiesa.

Pagājušajā mēnesī Jordānijas karalis Abdulla II apstiprināja “Vienošanos par savstarpējo juridisko palīdzību krimināllietās starp Jordāniju un Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienoto Karalisti”. Vienošanās dod garantijas pret spaidu kārtā iegūtu liecību izmantošanu tiesā, kaut Abu Katadas gadījums tajā konkrēti nav minēts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+