Latvijā
Politika

No LRA uz EP startēs Smiltēns, Bite, Viļums, Brante un Rasims0


 Izglītības un zinātnes ministrijas Struktūrfondu departamenta direktora vietniece profesionālās izglītības un mūžizglītības attīstības jomā Ulrika Auniņa – Naumova un bijušais Saeimas deputāts Varis Krūmiņš
Izglītības un zinātnes ministrijas Struktūrfondu departamenta direktora vietniece profesionālās izglītības un mūžizglītības attīstības jomā Ulrika Auniņa – Naumova un bijušais Saeimas deputāts Varis Krūmiņš
FOTO: Ieva Makare/LETA

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām izvirzījusi 16 kandidātus, kuru sarakstu Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegs otrdien, žurnālistiem sacīja LRA valdes priekšsēdētājs un kandidātu saraksta līderis Edvards Smiltēns.

EP vēlēšanās no LRA startēs 16 kandidāti – Smiltēns, Mārtiņš Barkovskis, Inga Bite, Juris Viļums, Dagnis Straubergs, Ģirts Kronbergs, Ieva Brante, Viesturs Reinfelds, Ulrika Auniņa-Naumova, Edijs Pipars, Guntis Rasims, Jānis Grasis, Aigars Evardsons, Edvards Ločmelis, Jāzeps Janiševs un Varis Krūmiņš. Kandidātu vidējais vecums ir 44 gadi.

Sākotnēji bija plānots, ka LRA savu kandidātu sarakstu CVK iesniegs jau šodien pēc preses konferences, taču Smiltēns skaidroja, ka Kronbergs vēl ir ceļā uz Rīgu, un bez viņa paraksta sarakstu nevar iesniegt.

Smiltēns kandidātu kopumu raksturoja kā ideoloģiski centrisku politiķu kopumu, kas cīnīsies par Eiropas Savienības izvirzīto vērtību pieejamību visu dalībvalstu un reģionu iedzīvotājiem. “Tie ir cilvēki, kas strādājuši ar struktūrfondiem, zina reģionu problēmas, kā arī ir pieņēmuši lēmumus gan Saeimā, gan pašvaldībā,” sacīja politiķis.

Gaidāmo vēlēšanu kontekstu Smiltēns aprakstīja kā ļoti nozīmīgu, jo politiķiem, sastopoties ar jaunajiem mūsdienu izaicinājumiem, jātiecas uz dinamisku rīcību, lobējot Latvijas intereses. LRA Eiroparlamenta vēlēšanu moto ir “Spēcīga Eiropa Latvijai”.

LRA saraksta kandidāti, iepazīstinot preses konferences klātesošos ar savu skatījumu par šī brīža galvenajām prioritātēm, vairākkārtīgi uzsvēra nepieciešamību paaugstināt izglītības darbinieku atalgojumu, pieņemt Latvijas reģionu attīstībai izdevīgus lēmumus, kā arī pārtraukt, viņuprāt, līdzšinējo netaisno attieksmi pret Latvijas lauksaimniekiem un pārvadājumu nozares uzņēmējiem.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Pār bortu no prāmja iekritušais vīrietis atrasts miris
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Policija izplata paziņojumu pēc kāda “BMW” vadītāja dižošanās soctīklos
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Notikusi laupīšana restorānā Mežaparkā
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Policijai vēl nav izdevies notvert advokāta Bērziņa slepkavas
23 minūtes
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Vēlētāji Ukrainā ir “salikuši visas olas vienā grozā”
7 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
VIDEO. Ugunsgrēkā vasaras nometnē Krievijā gājuši bojā 4 bērni
2 stundas