×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. aprīlis, 2014
Drukāt

No maija Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijā piedalīsies 12 lidmašīnas (3)

iznicinataji_nicolas_nelson_richard_afp_9

Sākot no maija, NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijā piedalīsies 12 alianses lidmašīnas – trīs reizes vairāk nekā agrākajā režīmā, paziņojušas NATO amatpersonas.

Jau ziņots, ka marta sākumā, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainai piederošajā Krimas pussalā, Lietuvas Gaisa kara spēku bāzē ieradās seši ASV iznīcinātāji F-15C “Eagle”, pievienojoties četriem tā paša tipa iznīcinātājiem, kas nodrošina patrulēšanu kopš gada sākuma, kad šo NATO misiju uz četriem mēnešiem pārņēma ASV.

No nākamā mēneša misija tiks papildināta ar vēl divām lidmašīnām. Proti, 1.maijā patrulēšanu no ASV pārņems Polija ar četriem iznīcinātājiem “MiG-29” un, kā apliecinājis Lietuvas aizsardzības ministrs Jozs Oleks, tiem pievienosies vēl četras lidmašīnas no Lielbritānijas un četras – no Dānijas, turklāt poļu un britu lidmašīnas bāzēsies Lietuvā, bet dāņu – Igaunijā.

Šī patrulēšanas misijas paplašināšana ir daļa no sabiedroto spēku nostiprināšanas plāna, kas līdz 15.aprīlim jāizstrādā NATO spēku virspavēlniekam Eiropā Filipam Brīdlovam.

Lietuva nesen atzina, ka Krievijas lidmašīnu pietuvošanās Baltijas valstu gaisa telpas robežām tiek fiksēta teju katru nedēļu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vai viņi redzēs arī Krievijas zemā lidojuma helikopterus?

  2. No maija Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijā piedalīsies 12 lidmašīnas. Tas labi! Vēl gan vajadzētu izvietot Baltijā lielākas ASV karaspēka daļas un jūras kājniekus Liepājas Kara ostā.

  3. Kad Džordžs Bušs pēc 2000. gada uzsāka savu kampaņu par pretraķešu aizsardzības sistēmu izvietošanu vairākās Eiropas valstīs Krievijas pierobežā, jau toreiz jebkuram analītiķim bija skaidrs, ka zināmi spēki ASV plāno kādreiz izprovocēt Krieviju, lai būtu iemesls tai uzbrukt. Tā kā Krievijai ir atomieroči, tad šī pretraķešu sistēma dotu Eiropai iluzoru drošības sajūtu. Šāda rīcība skaidri pierāda, ka ASV jau sen plānojusi izveidot šo konfliktu Ukrainā, bet tā kā pretraķešu sistēmas vēl nav izvietotas pa visu Krievijas pierobežu, atliek tikai riet un draudēt ar sankcijām. ASV nevēlas mieru pasaulē, neviena no amerikāņu pēdējo gadu kinofilmām neliecina, ka šī zeme vēlas mieru pasaulē. Tieši otrādi, viss liecina par apzinātām, atmaksātām provokācijām daudzās pasaules valstīs. Jau 1990-to gadu sākumā, kad tautā bija populāri apspriest visādus pareģojumus no Finka, Vangas u.t.t., likās dīvains apgalvojums no Vangas, ka 44. ASV prezidents būs melnādains un, ka tas būs arī pēdējais. Tālāk runa bija par diviem scenārijiem: ekonomikas pinīgs sabrukums vai arī liela dabas kataklizma. Toreiz mums likās neticami, ka kādreiz ASV varētu ievēlēt šādu prezidentu, taču nesenā ekonomiskā krīze mainīja aizspriedumus Amerikā, un šobrīd Obama ir 44. prezidents, turklāt melnādains, un pats galvenais – Amerika ir lielākais parādnieks pasaulē ar vislielāko budžeta deficītu. Šī zeme, kura tā māca visus citus kā pareizi dzīvot un domāt, katru gadu aizņemas prātam neaptveramas summas, lai tikai valsts aparāts nepārtrauktu savu darbību. Jebkurš ekonomists saprot, ka ilgi tas nevar vilkties. Nabaga Obama no republikāņu partijas tiek spiests darīt lietas, ko viņš nemaz nevēlas, taču savādāk republikāņi ASV Kongresā sola neatbalstīt kārtējā aizņēmuma piešķiršanu. Būtībā demokrāts Obama šobrīd pilnībā rīkojas kā karu mīlošs republikānis, kuri arī pārstāv ieroču industriju un īpaši uzstāj, ka katram Amerikas iedzīvotājam ir tiesības uz pāris šaujamieročiem. Attīstītā Amerika ir attīstīta tikai viņu pašu izplatītajā propagandā, taču realitāte ir pavisam cita.

Draugiem Facebook Twitter Google+