×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2013
Drukāt

No Mākslas muzeja būvžoga nozagta Padega gleznas reprodukcija

foto - publicitātesfoto - publicitātes

No Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) būvžoga šonedēļ nozagts viens no 22 mākslas darbu attēliem – mākslinieka Kārļa Padega gleznas “Madonna ar ložmetēju” reprodukcija, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domes Īpašuma departamentā.

Departamenta pārstāve Ilze Krūkle pastāstīja, ka mākslas darbu reprodukcijas pārklātas ar tā saukto “antigrafiti” pārklājumu, kas pasargā attēlus no apķēpāšanas un rada iespaidu, ka tās pārklātas ar stiklu. Reprodukcijas pie žoga pieskrūvētas ar vairākām pamatīgām skrūvēm, kuru atskrūvēšanai nepieciešams elektriskais skrūvgriezis, kas ļauj secināt, ka garnadzis gleznu noskatījis jau laikus.

Krūkle norādīja, ka mākslas darbu reprodukcijas izgatavojis muzeja rekonstrukcijas darbu veicējs – SIA “Re&Re”. Tā kā visas reprodukcijas pasūtītas kā viens komplekts, nodarīto zaudējumu apmēru aprēķināt varētu tikai aptuveni.

Nākamās sanāksmes laikā ar būvniekiem, visticamāk, tiks pārrunāta iespēja uz muzeja būvžoga izstādītās mākslas darbu reprodukcijas apdrošināt.

Kā ziņots, kopš aprīļa nogales būvžogu, kas būvdarbu laikā uzsliets ap LNMM, papildina 22 mākslas darbu reprodukcijas – izlase ar populārākajiem un nozīmīgākajiem latviešu autoru darbiem, kas iepriekš bija skatāmi LNMM pastāvīgajā ekspozīcijā.

Gar LNMM galveno ēku no Krišjāņa Valdemāra ielas aplūkojamas košas ievērojamo vecmeistaru Vilhelma Purvīša, Jaņa Rozentāla un Johana Valtera gleznu reprodukcijas, kā arī muzeja apmeklētāju iemīļoti modernistu darbi – Kārļa Padega “Madonna ar ložmetēju”, Ģerderta Eliasa “Sieviete ar vēdekli”, Jāņa Tīdemaņa “Maskas”, Voldemāra Tones “Pie loga” un citi.

Uz Elizabetes ielai piegulošā būvžoga posma gleznu izlasi veido Kārļa Hūna un Jūlija Federa mākslas darbi, kas iezīmē latviešu profesionālās mākslas pirmsākumus. Savukārt Rīgā dzīvojošo un strādājošo krievu autoru daiļrade pārstāvēta ar Nikolaja Rēriha, Nikolaja Bogdanova-Beļska un Sergeja Vinogradova darbu reprodukcijām.

Mākslas darbu reprodukcijas žogu rotās līdz pat muzeja rekonstrukcijas projekta pabeigšanai 2015. gadā.

Kā ziņots, muzeja rekonstrukcijā, restaurācijā un paplašināšanā tiks ieguldīti 24 miljoni latu, no kuriem 15 miljonus latu piešķir Rīgas dome, 8 miljoni tiks piesaistīti no Eiropas Savienības līdzekļiem, bet 1,2 miljoni ir valsts finansējums. Būvdarbu nodrošināšanai Rīgas dome plāno aizņemties 24 miljonus latu no Valsts kases vai kredītiestādes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+